“سیزده بدر” ایرانی در سایه ممنوعیت‌های کرونا و زائران خارجی در قم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ در آستانه ۱۳ فروردین، وزارت بهداشت از “کاهش روند ابتلا به کووید-۱۹ و افزایش مبتلایان قطعی” خبر داد. همزمان با تمدید محدودیت‌ها هم یک نماینده مجلس از ناهماهنگی مسئولان انتقاد کرد و گفت زائران خارجی هنوز در شهر قم هستند

تردد زائران خارجی در شهر قم

اکبریان از بی توجهی در شهر قم و تردد آزادانه زائران خارجی خبر داد. وی گفت: « امروز هنوز زوار خارجی در شهر قم رفت و آمد دارند! باید برای این مسئله فکری کرد زیرا مبارزه با بیماری چون کرونا شوخی‌بردار نیست.»
برخی از نمایندگان مجلس و تعدادی از مسئولان محلی شهر قم، از قرنطینه نشدن این شهر انتقاد کرد. اگر از روز اول قم قرنطینه می‌شد و خودروها اجازه خروج از شهر را پیدا نمی‌کردند، ویروس کرونا شیوع پیدا نمی‌کرد.

وزارت بهداشت: ۲۹ بهمن و با دریافت اولین گزارش‌ها از مرگ دو مورد ناشی از ویروس ناشناخته کرونا در قم، موفق به شناسایی و ثبت این ویروس شده است.

پیش‌تر، احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم در مجلس، به رسانه‌های: کرونا از اوایل بهمن ماه در قم مشاهده شد. وی تعداد فوت‌شدگان را نزدیک به ۵۰ نفر آن هم طی دو هفته اعلام کرده بود.

وزارت بهداشت تا کنون آمار دقیق تفکیکی از موارد ابتلا و مرگ ناشی از بیماری کووید-۱۹ در شهرهای تهران، قم و گیلان اعلام نکرده است. برخی نمایندگان مجلس مدعی‌اند که علت آن بالا بودن آمارهای واقعی تلفات است.

وزارت بهداشت: در روزهای آینده منتظر مشاهده برخی تغییرات در استان‌هاست. این نگرانی در روز ۱۳روز فروردین به اوج می‌رسد. مقام‌ها از مردم خواسته‌اند “سیزده بدر” را در خانه بمانند تا به این ترتیب مانع از انتقال و سرایت ویروس کرونا به دیگری و ابتلا به کووید-۱۹ بشوند. در خانه هم می‌شود سبزه را گره زد.

افشاگری اکبریان نماینده کرج در مجلس:

🔹زوار خارجی هنوز در شهر قم رفت و آمد دارند!

🔹اگر روز اول قم را قرنطینه می‌کردیم بیماری شیوع پیدا نمی کرد

🔹ما دومین کشوری بودیم که بعد از چین کرونایی شد، با این روند آخرین کشوری خواهیم بود که با این بیماری خداحافظی کنیم

1 دیدگاه برای «“سیزده بدر” ایرانی در سایه ممنوعیت‌های کرونا و زائران خارجی در قم»

  • فروردین ۱۵, ۱۳۹۹ در t ۱۰:۵۱ ب٫ظ
    Permalink

    این اخبار دروغ است .به شعور خواننده پیام توهین نکنید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.