سناریویی که نصرالله برای بندر حیفا در اسرائیل ترسیم کرد در بندر بیروت رخ داد!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ براساس یک ویدئوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حسن نصر الله رهبر شبه‌ نظامیان حزب الله، در یک سخنرانی قبلی سناریویی از انفجار شبیه انفجار هسته‌ای را برای آینده در بندر حیفا اسرائیل ترسیم کرده بود.

حسن نصر الله در سخنرانی قبلی گفته بود که بمب هسته‌ای مگر چیه ما می‌توانیم انباری از مواد منفجره «آمونیاک» که در بندر حیفا در اسرائیل ذخیره شده است با موشک هایمان هدف قرار دهیم و آنچنان انفجاری بوجود بیاید که اندازه یک بمب اتمی قدرت تخریبی دارد.

او گفت در آنجا بیش از ۸۰۰ هزار اسرائیلی زندگی می‌کنند و موشک‌ها با هدف قرار دادن آن امونیاک ده‌ها هزار تن از آنها را به قتل می رسانند بنابرین انفجار کاملاً مشابه بمب هسته‌ای خواهد بود.

اما آنچه حسن نصر الله خواب آن را برای اسرائیل دیده بود، در لبنان اتفاق افتاد.

فعالان انترنیتی لبنان با بازنشر مجدد این سخنان حسن نصرالله در این ویدیو در شبکه‌های اجتماعی و نشان دادن تصویر انفجار مهیب بندر بیروت بر به زبان عربی نوشتند:«طلعت براسنا» یعنی سناریویی تو به سر ما پیاده شد! .

آنچه که حسن نصرالله برای اسرائیلی‌ها ترسیم کرده بود در بیروت اتفاق افتاد انبار مواد انفجاری «امونیاک» منفجر شد و بیش از ۱۰۰ نفر کشته و بیش از ۴ هزار زخمی برجای گذاشت.

منابع اطلاعاتی آمریکا به نقل از منابع لبنانی گزارش دادند که حزب الله لبنان در نزدیکی مکان انفجار اسلحه ذخیره کرده بود.


برخی از فعالان اینترنتی مخالف حسن نصر الله با انتشار تصویری از انفجار بیروت با عمامه‌ای سیاه بالان آن که بر آن به زبان انگلیسی نوشته شده «ما می دانیم این کار تو است»، به طور غیر مستقیم حزب الله لبنان را مسئول وقوع چنین فجایعى هولناک برای لبنان و لبنانى‌ها دانستند.

3 thoughts on “سناریویی که نصرالله برای بندر حیفا در اسرائیل ترسیم کرد در بندر بیروت رخ داد!

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۷:۵۴ ق٫ظ
  Permalink

  اولا ترامپ گفته انبار نگه دا ی آمونیاک تو بندر بیروت با ی بمب منفجر شده صدای دو تا انفجار پشت سر هم شنیده شده… کار عمدیه شکی نیست… ولی بنظرت حزب الله میاد تنها بندر بزرگ با قابلیت پهلو گیری کشتی های غول‌پیکر رو میزنه…. خب بیشتر بنفع کیه اسرائیل یا حزب‌الله….. مگه بقالی آتیش گرفته که اگه این نشد بقالی بعدی تنها بندر بزرگ لبنان هست…
  صبر داشته باش اسرائیل و کلا تمام نیروهای سنتکام آمریکا در منطقه گوشت زیر دندون هستن هر موقع حرب الله بخاد میتونه جواب بدی رو بده…. بزار سردار رو دفن کنن عین الاسد رو عین الجسد میکنن

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۹:۵۸ ب٫ظ
  Permalink

  امریکا و اسرائیل بدانند ما ایرانی ها جواب آنها را خواهیم داد اونم جواب سخت و قاطع ک از منطقه حذف خواهند شد. ان شاالله

 • مرداد ۱۹, ۱۳۹۹ در t ۲:۴۸ ب٫ظ
  Permalink

  تو از طرف خودت حرف بزن نه مردم ایران
  آمریکا واسراییل بدانند که ما ایرانی ها هم از دست این کوس کش های بی ناموس به تنگ آمده ایم وروزی انتقام خواهیم گرفت از این جلادهای خون آشام

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.