سینا تمدن، مأمور مرموز استیو جابز

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ سینا تمدن متولد ۱۳۳۵ در تبریز است. او پس از اتمام تحصیلات مقدماتی در ایران، برای ادامه تحصیل به دانشگاه پردو، آمریکا رفت و پس از آن جهت دریافت مدرک دکترای علوم کامپیوتری، رهسپار دانشگاه اورسای فرانسه شد.


او در سپتامبر ۱۹۹۷ به اپل پیوست. او همچنین در مقام معاون ارشد شرکت اپل، و مدیریت روابط عمومی شرکت نیوتون، مأمور اطلاع‌رسانی مستقیم و دقیق به استیو جابز، نایب‌رئیس خدمات جهانی و مسئول برنامه‌ها و نرم‌افزارهای اپل خدمت کرده است.


تمدن قبل از پیوستن به این شرکت، معاونت شرکت نکست را از سپتامبر ۱۹۹۶ تا مارس ۱۹۹۷ برعهده‌داشت.

از آگوست ۱۹۹۴ تا آگوست ۱۹۹۶ او به‌عنوان نایب‌رئیس، ارائه خدمات حرفه ای با نکست را در دست داشت.


قبل از آگوست ۱۹۹۴ تمدن برای شرکت نرم‌افزاری Alliance w Todd Rulon-Miller کار می‌کرد و قبل از آن هم مدیر فروش نکست در شعبه شیکاگو بود. پیش از نکست هم برای Sun Microsystems فعالیت می‌کرد.

از بیوگرافی تمدن اطلاعات بیشتری در دست نیست و او از جمله کارکنان اپل است که موفق شده، اطلاعاتش را مخفی نگه دارد.


اگرچه او دارای سمت‌های مهمی مانند نایب رئیس اپل و گزارش دهنده مستقیم به استیو جابز است ولی از دیگر مدیران ارشد اپل کمتر شناخته شده و تنها کسی است که در سایت رسمی شرکت اپل اطلاعاتی در مورد او گزارش نشده است.


جالب اینجاست که حتی تصاویر زیاد و متنوعی هم از او در دسترس نیست به عبارتی شاید در دنیای مجازی عمومی غیر از عکس معروف او با لباس قهوه‌ای عکس دیگری وجود ندارد.

✍️ دیدگاه شما 🙏