سی‌ان‌ان: امیدها برای احیای برجام کمرنگ شده است/ رئیسی با ا«انتظارات غیرواقع‌بینانه» پا به میز مذاکره می‌گذارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_یک رسانه آمریکایی به نقل از مقام‌های اطلاعاتی و امنیتی مطلع اعلام کرد: امیدهای مقام‌های دولت « جو بایدن »، رئیس‌جمهور آمریکا برای احیای برجام کمرنگ‌تر شده است.

وبگاه شبکه خبری سی.ان‌.ان با اشاره به آغاز به کار دولت آیت‌الله « سید ابراهیم رئیسی » در ایران به نقل از یک مقام آمریکایی نوشته است: «ما هنوز نمی‌دانیم رئیسی برای آمدن به مذاکرات می‌خواهد آدم‌های خودش را منصوب کند یا اینکه تیم جدیدی روی کار بیاورد.»

سی‌ان‌ان نوشته یک نگرانی در میان مذاکره‌کنندگان این است که اگر رئیس‌جمهور جدید ایران از عملکرد دولت قبلی در مذاکرات چندان رضایت نداشته باشد ممکن است با «انتظارات غیرواقع‌بینانه» به گفت‌وگوها پای گذاشته و پیشرفت‌های حاصل‌شده را به عقب برگرداند.

مقام آمریکایی گفت: «ما به عنوان یک گروه به ایرانی‌ها درباره اینکه چه چیزی می‌توانیم بدهیم و چه چیزی نه، بسیار روشن صحبت کرده‌ایم. تیم روحانی این را درک می‌کرد… باید ببینیم آیا تیم رئیسی هم آن را درک می‌کند یا نه و اینکه آیا تیم مذاکره‌کننده عوض می‌شود یا خیر.»

پیش تر وال‌استریت‌ژورنال با اشاره به نقش رژیم ایران در حمله به نفتکش مرسر استریت نوشته بود: رئیس‌جمهور بایدن باید چند سیلی از حکومت ایران بخورد تا بپذیرد که با بازگشت به توافق سال ۲۰۱۵ نمی‌تواند رفتار مخرب تهران را تغییر دهد؟

این روزنامه نوشت: پیشنهاد ما این است: مذاکره با رژیم ایران بر سر توافقی که با رفع تحریم‌ها، پول نقد و سرمایه‌گذاری به آنها اعطا می‌کند تا بتوانند پهپادهای جدید بسازند و حملات دیگری در سراسر منطقه و فراسوی آن انجام دهند را متوقف کنید.