شدیدترین حملات اسرائیل بر علیه مواضع سپاه قدس در سوریه طی دو سال گذشته

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ اسرائیل شدیدترین حملات خود به مواضع سپاه قدس در سوریه را طی دو سال گذشته انجام داده ، این در حالی است که موضع ایران همواره سکوت در مقابل این حملات بوده است.

‏حملات دو شب گذشته نیروی هوایی اسراییل، بزرگترین حمله تاریخ جنگ سوریه ، در محدوده استان دیرالزور و سنگین ترین حمله از زمان حملات بزرگ سال ۲۰۱۸ به تمامی خاک سوریه بوده است.

اگرچه به شکل ماهانه و حتی گاهی فاصله یک یا ۲ هفته ای گزارش هایی از حملات ناشناس به مقر نیروهای نیروهای سپاه قدس و گروه های مقاومت در اطراف ابوکمال یا المیادین مخابره میشود اما معمولا این حملات توسط پهپادها و در حجم پایین صورت میگیرد و ظاهرا مجری حملات نیز پهپادهای ریپر و گری ایگل امریکایی هستند ‏اما حملات دو شب گذشته قطع به یقین توسط تعداد بالایی از جنگنده‌های اسراییلی (احتمالا ترکیبی از اف۳۵ و اف۱۵) بوده و دایره وسیعی از اهداف را در بر گرفته است.

‏اگرچه در حملات قبلی اسراییل نیز شایعاتی از تلفات نیروهای ایرانی و گروه های مقاومت مخابره میشد، اما از زمان حملات سال ۲۰۱۸ تا کنون ، شاید چنین آمار بالایی از کشته و زخمی در نتیجه حملات هوایی اسراییل رقم نخورده باشد و باید دید آیا طرف مقابل قصد اعلام رسمی اسامی را دارد یا نه ؟

نکته جالب و البته عجیب این است که حمله دو شب تقریبا توسط تمامی رسانه های دو طرف پیش بینی شده و از چند ساعت قبل خبررسانی شده بود اما باز هم حجم باور نکردنی حملات به حدی بود که منجر به چنین خسارات و تلفات سنگینی شده است.

‏این که سپاه قدس و محور مقاومت قصد داشته باشد اسامی کشته شدگان خود را اعلام کند یا نکند نقطه عطف این ماجرا خواهد بود.

در صورت اعلام اسامی تلفات با احتمال بالا باید منتظر عملیات انتقامی علیه اسراییل در روزهای آینده باشیم و در صورت عدم معرفی اسامی نیز به مانند حملات سابق فراموش خواهد شد.

‏نکته جالب در دو شب گذشته، پخش مستندی از تلویزیون رسمی اسراییل در خصوص عملیات اپرا و حمله به راکتور اتمی عراق در دوره صدام حسین بود که همزمانی آن با حملات دو شب گذشته و تنشهای هفته های اخیر در خصوص برنامه اتمی ایران میتواند به نوعی یک تهدید علیه تاسیسات هسته ای ایران تلقی شود.

✍️ دیدگاه شما 🙏