شریعتمداری تنها مخالف حضور زنان در استادیوم

  • محمدحسین مهرزاد / منبع: کانال تلگرامی امتداد

هرچه از کج‌فهمی، بدسلیقگی و عدم درک درست منافع ملی شنیده‌اید را کنار بگذارید چون امروز یک نمونه بی‌نظیر داریم از شاهکار‌های برادر حسین شریعتمداری که عکس زنان حاضر در پیاده روی اربعین را مقابل زنان حاضر در استادیوم آزادی گذاشته و بالایش نوشته راهیان آزادگی/ قربانیان آزادی.

چقدر حیف که کیهان تا این حد ترحم‌برانگیز و نه حتی تنفر برانگیز شده است. منافع ملی و انسجام داخلی که مدتهاست برای این جماعت شوخی تلخ است اما اگر حداقلی بهره از هوش سیاسی هم برده بودند دست به چنین دوقطبی‌های منزجرکننده‌ای نمی‌زدند که بازنده اول و آخرش خودشان هستند.

یکی از دستاوردهای حضور زنان در استادیوم آزادی مواجهه تندروها و دلواپسانی مثل ⁧حسین قدیانی⁩ با این پرسش است که در شماره شنبه جوان آن را نوشته:«خوب یا بد، شاهدیم که بعضی امور دقیقاً سازگار با سبک زندگی ما رخ نمی‌دهد و نتیجه آن می‌شود که نمی‌پسندیم؛ اینجا حکم عقل چیست؟!»

حتی اگر پاسخش این باشد: «آیا باید اجازه به موج‌سواری بیگانگان دهیم یا عاقلانه‌تر آن است که خودمان تا حد ممکن سوار بر موضوع شویم؟! »
مهم این است که پذیرفته:«قطعاً اینکه مستند بر این فیلم و آن شیپور، همه دختران و زنانی را که فی‌المثل خواهان تماشای بازی تیم‌ملی فوتبال از نزدیک هستند، عامل بیگانه و حامل امیال سخیف جوجه‌بیگانه‌ها بخوانیم، مدبرانه نیست! »

نام نویسنده را درست خواندید. حسین قدیانی در ادامه یادداشتش نوشته:«آیا بهتر نیست ضمن اینکه حواس‌مان به حواشی نیز باشد، ولی حتی‌المقدور علیه کلیت و اصل شادی ملی جماعتی از بانوان جامعه، آنهم با پرچم مقدس ایران عزیز، جبهه نگیریم؟!»

احتمالا شما هم فکر می‌کنید این جملات در جواب کیهان است. پس این بند را بخوانید که انگار حسین قدیانی روبروی حسین شریعتمداری نشسته و برای او نوشته:«یک راه آن است که همه این دختران را با یک چوب برانیم و ناخواسته زنان ایرانی را با بد‌ترین نگاه ممکن تقسیم‌بندی کنیم، ولی گمانم دیدگاه مدبرانه‌تر، تصاحب آن چیزی باشد که در «آزادی» خودمان اتفاق افتاد!»

🔺جوان تندرو به پیرمرد دلواپس راه حل ارائه می‌دهد: بیا به جای مقابله مصادره‌شان کنیم

دبیر ورزشی روزنامه فرهیختگان هم در یادداشتی پس از نوشتن از نتیجه و عملکرد فنی ایران مقابل کامبوج نوشته است:«نکته مهم‌تر اما حضور بیش از ۳۵۰۰ بانوی تماشاگر در ورزشگاه بود که بدون مشکل و با تهیه بلیت اینترنتی و با در دست داشتن پرچم سه رنگ ایران و البته در جوی آرام و به دور از حاشیه به حمایت از ملی‌پوشان پرداختند. تجربه‌ای که تا حد زیادی نگرانی‌ها درخصوص تبعات حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را کمتر کرد. انگار همه، از بازیکنان تیم ملی و تماشاگران مرد گرفته تا بانوان حاضر در ورزشگاه سعی داشتند اتفاق تازه‌ای را تمرین کنند و موفق هم بودند. پنجشنبه شب ایران از همه نظر برنده بود.»