شلوغ کردن عراق برای تعلیق دیدار پاپ با آیت الله سیستانی / شاید پای ایران در میان باشد

“مقتدا صدر” رهبر جریان صدر و ائتلاف سائرون در صفحه توئیتر خود نوشته که همواره با دخالت‌های خارجی در امور عراق و تعرض به این کشور، و همچنین استفاده از اراضی آن برای حمله به کشورهای منطقه مخالف بوده است.

وی تأکید کرد که مشکلات میان عراق و کشورهای همسایه باید به دست دولت این کشور و با گفت‌وگو حل شود.

صدر در پایان گفت که شاید اتفاقات سنجار، حمله راکتی بی‌دلیل به فرودگاه اربیل و محاصره کردن برخی از فرودگاه‌ها در جنوب کشور در راستای تعلیق سفر “پاپ فرانسیس” به عراق و با دخالت‌های داخلی و خارجی انجام می‌شود و شاید هم نوعی زمینه‌سازی برای بستن پرونده انتخابات زود هنگام باشد.

علاوه بر این اخباری به گوش می رسد که بیت رهبری ایران نیز از دیدار پاپ با آیت الله سیستانی خشنود نیست و از این که پاپ به عنوان رهبر کاتولیک های جهان ، با آیت الله سیستانی تحت عنوان رهبر شیعیان جهان ملاقات خواهد کرد ، این عنوان را توهینی به عنوانی که برای آقای خامنه ای تحت عنوان ولی امر مسلمین جهان استفاده می کنند ، تلقی کرده اند.

بیت رهبری ایران که این ملاقات را تضعیف جایگاه آقای خامنه ای در سطح بین المللی به عنوان رهبر دینی تلقی می کند ، اگر چه موضع گیری علنی بر علیه این سفر نداشته اما گویا تلاش های پنهانی برای منصرف نمودن پاپ از این دیدار انجام داده است.

شاید برخی حملات به عراق در روزهای اخیر با اشاره بیت رهبری به سپاه و حشدالشعبی بوده تا سفر پاپ به عراق تعلیق گردد.

✍️ دیدگاه شما 🙏