شمار جان‌باختگان تیراندازی در شهر «ال‌پاسو» تگزاس به ۲۰ تن رسید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، رییس پلیس ال‌پاسو در ایالت تگزاس آمریکا خبر داد که در پی تیراندازی ظهر شنبه در یک مرکز خرید این شهر که تاکنون دستکم ۲۰ کشته و ۲۶ مجروح برجا گذاشته‌، یک مرد ۲۱ ساله سفیدپوست را به عنوان عامل این تیراندازی بازداشت کرده‌ است.

به گزارش ایران اینترنشنال، سه منبع به سی‌ان‌ان گفتند که متهم بازداشت‌شده در این تیراندازی پاتریک کروزیوس اهل شهر آلن در نزدیکی دالاس مرکز ایالت تگزاس است. هویت فرد بازداشت‌شده از سوی منابع فدرال و ایالتی تایید شده است.

گزارش‌های تائید نشده حاکی است که عامل این تیراندازی پیش از انجام آن متنی را در یک سایت اینترنتی منتشر کرده‌است.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، ساعاتی پس از وقوع این تیراندازی، در توییتی نوشت که «تیراندازی‌های وحشتناکی» در ال‌پاسوی تگزاس شده است.

او خبرها را «بسیار بد» خواند و گفت که «خیلی‌ها کشته‌شدند.» ترامپ تاکید کرد که با مقام‌های ایالتی و فدرال در هماهنگی است و با فرماندار برای همکاری دولت فدرال صحبت کرده است.

به گفته مقام‌های پلیس تگزاس تیراندازی ظهر شنبه در فروشگاه وال‌مارت شعبه شهر ال‌پاسو در نزدیکی مرز مکزیک رخ داد و شماری از مردم حاضر در این فروشگاه کشته و مجروح شدند.

پلیس تگزاس، با اشاره به اینکه حددود ساعت ۱۱ ظهر از این تیراندازی مطلع شده و بلافاصله مامورانش در محل حاضر شدند، اعلام کرد که در زمان رسیدن ماموران تیراندازی همچنان ادامه داشت.

رسانه‌ها ابتدا شمار مجروحان این تیراندازی را بین ۱۵ تا ۲۰ تن اعلام کردند اما در همان ساعات اولیه نیز منابع بیمارستانی از وخامت حال دست‌کم شش تن و جان باختن یک زن خبر داده بودند.

مشاهده عکس در توییتر
مشاهده عکس در توییتر

تعداد کشته‌شدگان به طور رسمی تا ساعت ۸ شب به وقت محلی دست‌کم ۲۰ تن اعلام شد اما منابع بیمارستانی اعلام کردند که حال تعدادی از مجروحان نیز وخیم است.

شهر ال‌پاسو در ایالت تگزاس آمریکا و در مجاورت مرز مکزیک قرار دارد.