شمار قربانیان زمین لرزه الازیغ به ۳۹ نفر افزایش یافت

پایگاه خبری / تحلیلی نگامشمار قربانیان زمین لرزه ۶ ممیز ۸ ریشتری که روز جمعه گذشته در ساعت ۲۰ و ۵۵ دقیقه در استان الازیع بوقوع پیوسته و مرکز آن شهرستان سیوریجه می باشد، به ۳۹ نفر افزایش یافت

شمار قربانیان زمین لرزه ۶ ممیز ۸ ریشتری که روز جمعه گذشته در ساعت ۲۰ و ۵۵ دقیقه در استان الازیع بوقوع پیوسته و مرکز آن شهرستان سیوریجه می باشد، به ۳۹ نفر افزایش یافت.

مدیریت آفات و وضعیت اضطراری ” آفاد ” اعلام داشت، از ۱۶۰۷ نفری که در پی زمین لرزه به بیمارستانها مراجعه کرده اند، ۱۵۱۵ نفر ترخیص شدند.

تاکنون در نتیجه فعالیتهای آفاد ۴۵ نفر بطور سالم از زیر آوار بیرون آورده شده و به منطقه در مجموع ۲۳ هزار و ۵۰۷ چادر خانواده، ۴۰۰ چادر مورد استفاده در اهداف عمومی، ۲ هزار و ۳۵۴ عدد تجهیزاتت گرمایشی و ۶ هزار و ۴۳۶ بسته مواد غذایی فرستاده شده است.

سلیمان سویلو وزیر کشور، فخرالدین کوجا وزیر بهداری، مراد کوروم وزیر شهرسازی و محیط زیست و علی ارباش رئیس امور دیانت به بررسیها در منطقه ادامه می دهند.

در این میان کمال قلیچدار اوغلو رهبر جمهوری خلق، از همیاری بعد از زمین لرزه تقدیر یعمل آورده و اظهار داشت، ملت نترک یکبار دیگر نشان داد که در درد و رنج  فخر در کنار یکدیگر می باشند.

مرال آکشنر رهبر حزب نیک ترکیه نیز از منطقه زلزله زده دیداری بعمل آورد.

آکشند ضمن آرزوی صبر برای خانواده های قربانیان زمین، گفت، به اتفاق هم به زخمها التیام خواهیم بخشید.