شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به ۳۰۷۲ نفر رسید

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدر چین طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند و بدین ترتیب شمار قربانیان در این کشور به ۳ هزار و ۷۲ نفر رسید

کمیسیون بهداشت ملی چین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس «کووید-۱۹» جان خود را از دست داده‌ و شمار قربانیان این بیماری به ۳ هزار و ۷۲ نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته ۹۹ مورد ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است.

تعداد افراد مشکوک به ابتلا به ۵۰۲ نفر رسید. همچنین تعداد افراد تحت مراقبت نیز به ۲۲ هزار و ۱۷۷ نفر کاهش یافت.

شمار افرادی که پس از درمان مرخص شده‌اند نیز ۵۵ هزار و ۴۰۴ نفر اعلام شد.

گفتنی است ویروس جدید کرونا (۲۰۱۹-nVoC) برای اولین بار ۱۲ دسامبر در شهر ووهان چین شناسایی شد. کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در ۳۱ دسامبر، اعلام کرد که ۲۷ نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این “بیماری مرموز” مبتلا شده و این بازار بسته شده است.

این ویروس در بیشتر شهرهای چین مشاهده شده است. دولت چین برای پیشگیری از گسترش آن حمل و نقل عمومی در ۱۳ شهر را موقتا متوقف کرد. بسیاری از مراکز توریستی مانند اماکن تاریخی و موزه‌ها در پکن نیز بسته شده است. وزارت دارایی چین پیشتر ۱۴۴ میلیون دلار را برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است.

علائم این ویروس ۸۰ درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند.

درحالی که اولین علائم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند. این ویروس از طریق مسافران به خارج از چین نیز سرایت و نگرانی‌هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده‌ است.