شمار مبتلایان به کرونا در هند بعد از آمریکا از مرز هفت میلیون نفر گذشت‎

پایگاه خبری / تحلیلی نگامتازه‌ترین آمارها نشان می‌دهد که هند با ثبت بیش از هفت میلیون مبتلا به ویروس جدید کرونا، بعد از ایالات متحده آمریکا، دومین کشور آلوده به کووید ۱۹ در جهان است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، وزارت بهداشت هند روز یکشنبه ۲۰ مهر از ثبت ۷۵ هزار مورد ابتلای جدید خبر داد. به این ترتیب، کل موارد ابتلا به کووید-۱۹ در هند به بالای هفت میلیون نفر رسیده و با رکورد ایالات متحده آمریکا که ۷.۶۷ میلیون نفر مبتلا به ویروس کرونا ثبت کرده است، فاصله‌ چندانی ندارد.

با بالا رفتن آمار موارد ابتلا در هفته‌های اخیر، کارشناسان بهداشت و سلامت در مورد بی‌توجهی به استفاده از ماسک و خستگی عمومی ناشی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله حفظ فاصله اجتماعی هشدار داده‌اند.

به گفته کارشناسان، شمار حقیقی مبتلایان در کشوری مانند هند با جمعیت بیش از یک میلیارد نفر، احتمالا بسیار بالاتر از آماری است که به شکل رسمی ثبت و اعلام می‌شود.

بنابر جدیدترین گزارش ارائه شده از سوی وزارت بهداشت هند، آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به به حدود ۱۱۰ هزار نفر رسیده است. این رقم در مقایسه با آمار مرگ‌ومیر مبتلایان در آمریکا که به بیش از ۲۱۴ هزار نفر رسیده، همچنان کمتر است.

ایران از نظر آمار مرگ و میر ناشی از کرونا بعد از هند جایگاه دوم آسیا را دارد.

بر مبنای آمارهای رسمی کشورها، تاکنون بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ از دست داده‌اند و ابتلای ۳۶ میلیون نفر به این ویروس نیز تایید شده است.