شمار کشته شدگان معترضان عراقی در بغداد به ۱۲۰ تن افزایش یافت

پایگاه خبری / تحلیلی نگامگفته می شود یک خبرنگار و عکاس در حمله افراد ناشناس با چاقو کشته شده و یک خبرنگار دیگر ربوده شده است

به گزارش خبرنگار آناتولی از عراق هزاران نفر از معترضان امروز مجددا در حال حرکت به میدان های التحریر و الخلانی واقع در مرکز شهر بغداد هستند.

این در حالی است که در حمله شب گذشته گروهی ناشناس به معترضان عراقی در نزدیکی میدان التحریر و الخلانی ۲۵ نفر از جمله ۳ نفر از نیروهای امنیتی کشته و ۱۲۰ تن دیگر زخمی شدند.

به گفته شاهدان عینی، این گروه سوار بر خودروهای بدون شماره کوکتول مولوتوف به سمت پارکینگ پرتاب کرده و سپس به سوی معترضان آتش گشوده اند.

به گزارش منابع امنیتی عراق، احمد المهنا خبرنگار و عکاس در حمله افراد ناشناس با چاقو در میدان الخلانی واقع در نزدیکی میدان التحریر در بغداد، پایتخت عراق که تظاهرات اعتراضی مردم این کشور علیه حکومت در آنجا ادامه دارد، جان خود را از دست داده است.

المهنا به عنوان خبرنگار جنگ در زمان مبارزه با گروه تروریستی داعش گزارش‌های متعددی را تهیه کرده بود. وی همچنین تظاهرات اعتراضی مردم عراق را از روز اول تاکنون از نزدیک پوشش می داد.

زید محمد الخفاجی، خبرنگار و عکاس دیگر نیز دیروز پس از پوشش تظاهرات اعتراضی در جلوی خانه خود توسط افراد مسلح ناشناس ربوده شده است.

موج دوم تظاهرات ضد دولتی در مناطق مختلف عراق از ۲۵ اکتبر آغاز شده و همچنان ادامه دارد. عراقی‌ها از یکم اکتبر گذشته نیز به مدت یک هفته در اعتراض به فساد، بیکاری و کمبود خدمات عمومی در بغداد و شهرهای جنوبی این کشور تظاهرات کردند.

نیروهای امنیتی عراق در برخورد با معترضان از گلوله‌های جنگی و گاز اشک‌آور استفاده می‌کنند. براساس اعلام کمیساریای عالی مستقل حقوق بشر عراق در جریان این اعتراضات از یکم اکتبر تاکنون دستکم ۴۷۵ نفر کشته و بیش از ۱۷ هزار تن دیگر نیز زخمی شده اند.