شهاب الدین بی‌مقدار: یکی از مشکلات کنونی کشور، نپیوستن به لوایح چهارگانه FATF است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ عضو فراکسیون امید مجلس دهم گفت: یکی از مهمترین اقداماتی که فراکسیون امید در مجلس انجام داد قانون انتخابات و FATF بود.

به گزارش برنا _ «شهاب الدین بی‌مقدار»، عضو فراکسیون امید مجلس دهم، درباره مقایسه عملکرد اصلاح طلبان در مجلس دهم با اصولگرایان در مجلس یازدهم گفت: طرح‌های بسیار خوبی در مجلس دهم از سوی فراکسیون امید ارائه شد. یکی از این طرح‌ها، طرح‌های مربوط به خانواده بود که خانم‌های نماینده از فراکسیون امید از جمله سلحشوری پیگیری بسیاری کردند. همچنین طرح اصلاح قانون سن ازدواج دختران را به مجلس ارائه کردند.

او افزود: به نظرم یکی از مهمترین اقداماتی که فراکسیون امید در مجلس انجام داد و پیگیری بسیاری هم از آن شد، قضیه FATF بود که نامه نگاری‌های بسیاری نیز انجام شد اما متاسفانه پذیرفته نشد. یکی از مشکلاتی هم که در کشور ایجاد شده همین نپیوستن ایران به لوایح چهارگانه FATF است. به بیانی دیگر در حال حاضر شاهدیم که بانک های کشورهای دیگر، پول های ایران را به این بهانه بلوکه کرده‌اند و نمی‌دهند. به عنوان مثال کُره ای ‌ها در این باره همین کار را انجام داده‌اند.

نماینده پیشین مردم تبریز در مجلس اشاره کرد: به هر حال فراکسیون امید، اکثریت مجلس را در اختیار نداشت. گاهی اوقات مستقلین با امیدی‌ها همراهی می‌کردند و گاهی هم همراهی نمی‌کردند به همین دلیل هم برخی طرح‌ها نتوانست، آن چنان که باید رای بیاورد.

او با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان همواره در راستای احقاق حقوق مردم گام برداشتند، تصریح کرد: یکی دیگر از قوانین مهمی که فراکسیون امید در ارتباط با آن، بسیاری تاثیرگذار بود قانون انتخابات بود، طبق این قانون، رد صلاحیت‌ها حتما باید مستند با قانون می بود. به هر حال اینها از جمله اقدامات مهمی بود که اصلاح‌طلبان در مجلس دهم انجام دادند.