شهاب حسینی از سفارت فرانسه نشان شوالیه دریافت کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، شهاب حسینی که تاکنون موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگری از جشنواره‌های کن و برلین شده است، طی مراسمی در سفارت فرانسه، نشان شوالیه را از «فیلیپ تیه بو» سفیر این کشور در تهران، دریافت کرد.

به گزارش اعتمادآنلاین، نشان «شوالیه» طی مراسمی که در سفارت فرانسه در تهران برگزار شد، به شهاب حسینی اهدا شد.

 شهاب حسینی که تاکنون موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگری از جشنواره‌های کن و برلین شده است، طی مراسمی در سفارت فرانسه، نشان شوالیه را از «فیلیپ تیه بو» سفیر این کشور در تهران، دریافت کرد.

نشان شوالیه به خاطر خلاقیت هنری یا ادبی یا به خاطر مشارکت در تلالوی هنر و ادب، در فرانسه و در جهان به هنرمندان اعطا می شود. در مراسم اهدای نشان شوالیه در کنار شهاب حسینی چهره‌هایی فرهنگی مختلفی از سایر نقاط جهان حضور داشتند.

پیش‌تر در ایران شخصیت‌هایی همچون محمدرضا شجریان (خواننده)، عباس کیارستمی (کارگردان و عکاس)، داریوش شایگان (نویسنده و شاعر)، لیلا حاتمی (بازیگر)، یدالله رویایی (شاعر)، شهرام ناظری (خواننده)، اصغر فرهادی (کارگردان)، محمدعلی سپانلو (شاعر و مترجم ایرانی) و غلامحسین امیرخانی (خوشنویس)، لیلی گلستان (گالری دار)، محمود دولت آبادی (نویسنده)، داریوش مهرجویی (کارگردان) و کامبیز درمبخش (گرافیست و کارتونیست) نشان شوالیه را دریافت کرده‌اند.

حسین علیزاده نوازنده و آهنگساز برجسته کشورمان جزء معدود هنرمندانی است که نشان شوالیه را نپذیرفته است. او در نامه ای نوشته بود که خود را از دریافت هر نوع نشانی بی نیاز می‌داند و همین که حسین علیزاده باشد برایش کافی است.