شهرت جهانی اردوگاه پناهجویان سوری در ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگاماردوگاه‌های پناهجویان سوری در استان حتای ترکیه با ارائه خدمات گسترده و باکیفیت به آنها، الگو و در سطح جهان زبانزد شده است

اردوگاه‌های پناهجویان سوری واقع در شهرستان‌های یایلاداغی و آلتین اوزوی استان حتای ترکیه با ارائه خدمات گسترده و باکیفیت به آنها، الگو و در سطح جهان زبانزد شده است.

سوری‌هایی که بر اثر ادامه جنگ در کشورشان به ترکیه پناه برده‌اند، در اردوگاه های پیشرفته‌ای که زبانزد جهان شده اند، به زندگی خود ادامه می‌دهند.

ترکیه به دلیل ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی و نیازهای زندگی به پناهجویان به الگویی برای جهانیان تبدیل شده است.

لیانا اسپیروپولو، روزنامه نگار یونانی و خبرنگار روزنامه «بیلد» آلمان در مقاله‌ای که پس از بازدید از اردوگاه‌های پناهجویی ترکیه برای این روزنامه نوشت که با دیدین شرایط مطلوب پناهویان در ترکیه از شرایط اردوگاه های پناهجویی کشورش احساس شرم کرده است.

او که به اردوگاه های پناهجویی آلتن اوزو و کیلیس رفته بود شرایط اردوگاه های ترکیه را در مقایسه با مراکز کشورش هزار برابر بهتر و انسانی تر توصیف کرد.

ترکیه در منطقه یایلاداغی در زمینی به مساحت ۱۰۲ هزار متر برای ۴ هزار و ۱۰۱ پناهجوی سوری اردوگاهی با ۷۷۶ کانکس تاسیس کرده است.

در این اردوگاه سه پارک کودک، مدرسه‌ای با ۲۰ کلاس درسی، مسجد، زمین فوتبال، کتابخانه و مرکز بهداشت و درمان وجود دارد.

خالد سالاکالی، از پناهجویان سوری که از سال ۲۰۱۶ در این اردوگاه زندگی می کند به خبرنگار آناتولی گفت: ترکیه آغوش خود را به ما گشود و میزبان ما شد. در این اردوگاه هر گونه خدمات و یاری به ما ارائه می شود و خداوند از مردم ترکیه راضی باشد.

ریاض ابلق یکی از پناهجویان سوری نیز گفت: از امکاناتی که ترکیه در اختیار ما قرار داده است بی نهایت سپاسگذاریم.

خبرگزاری آناتولی