شهردار تهران: نیروهای زن آتش نشان استخدام می شوند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، شهردار تهران از پیگیری استخدام آتش نشانان خبرداد و گفت: برای جذب نیروی جدید، آموزش تعداد معدودی از آتش نشان زن در دستور کار قرار گرفته و اخذ مجوز استخدام جدید پیگیری می‌شود.

پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه آتش نشانی شهر تهران گفت: ایمنی یک فرآیند است که از طراحی و مقررات ملی ساختمان آغاز می‌شود و به رعایت ضوابط ایمنی از سوی استفاده کننده هم ختم می‌شود.

وی افزود: تجهیزات جدید رونمایی شده قبلاً در سازمان آتش نشانی وجود نداشته و برخی کاملاً داخلی سازی شده‌اند و برخی از این تجهیزات هم پیش از این خریداری شده‌اند.

حناچی با تاکید بر اینکه تجهیزات آتش نشانی با شرایط قبل از پلاسکو کاملاً متفاوت است و در این زمینه آموزش هم بسیار نقش دارد، گفت: بحران از قبل مدل سازی می‌شود و زمینه ارتقای آنها را به دنبال خواهد داشت.

شهردار تهران ابراز داشت: خوشبختانه این دوره شورای شهر درصدی از درآمد شهرداری را برای توسعه آتش نشانی اختصاص داده است، مردم هم با فیش‌هایی روبرو شده‌اند که به همین منظور است، چون هرچقدر آتش نشانان ما مجهزتر، آموزش دیده تر و آماده‌تر باشند، احتمالات خطرات کمتر است و البته موضوعات پیشگیری هم مهم است.

وی با اشاره به وجود ۳۳ هزار ساختمان نا ایمن در سطح شهر تهران، گفت: این ساختمان‌ها درجات مختلفی دارند، برخی ساختمان‌های بلندمرتبه‌ای هستند که با طرح ویژه تحت عنوان ۹۹۹ توسط آتش نشانی تعقیب می‌شوند و عمدتاً ساختمان‌هایی را شامل می‌شوند که قبل از اجباری شدن مقررات ملی کشور ساخته شده‌اند.

حناچی ادامه داد: در قدم اول ساکنین باید بدانند این ساختمان‌ها ناایمن است و بدانند برای این ناایمنی چه کاری باید انجام بدهند.

شهردار تهران اظهار داشت: برای جذب نیروی جدید، آموزش تعداد معدودی از آتش نشان زن در دستور کار قرار گرفته و اخذ مجوز استخدام جدید پیگیری می‌شود.

وی افزود: چون آتش نشانی جز مشاغل سخت محسوب می‌شود، سال‌های خدمت آنها کمتر از کارکنان عادی است و به طور مرتب این ورودی را در آتش نشانی باید داشته باشیم، تا نیروهای جدید وارد شوند و آموزش ببینند.

حناچی گفت: آخرین بار حدود ۲۰۰ نفر استخدام شده‌اند، ولی این روند ادامه دارد.

شهردار تهران درباره نگرانی‌هایی که درباره نا ایمن بودن فضاهای شهری با کشته شدن یک پسر نوجوان در پارک لاله دوباره مطرح شده است، این مساله را مربوط به HSE دانست و گفت: این موضوع در همه فضاهای عمومی موضوعیت دارد و پارک‌ها و فضاهای عمومی دائماً باید کنترل شود.