دعوت نامه ندادیم اما غایبان از ادامه مسیر باز می مانند

در حالی امروز آزمون خبرگان رهبری توسط شورای نگهبان برگزار شد که به گفته خبرگزاری ها بسیاری از چهره های شاخص در این ازمون شرکت نکردند.

به گزارش نگام، روز گذشته سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد این شورا از ۵۰۰ داوطلب انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای شرکت در آزمون علمی دعوت کرده است اما سایت انتخاب گزارش داد آیات امجد، غروى(عضو جامعه مدرسین)، اعرافى( امام جمعه قم و رییس جامعه المصطفى)، نصرالله شاه آبادى(استاد اخلاق و فرزند استاد امام خمینى)، بنابى، سعیدى(امام جمعه قم و تولیت حرم حضرت معصومه) اعلام کردند که تا پایان وقت ادارى دوشنبه هیچ دعوت و حتی پیامکى از شوراى نگهبان برایشان ارسال نشده است.

همچنین سید على خمینى اعلام کرد از سوى شوراى نگهبان  هیچ دعوتنامه رسمى و یا پیامکى براى حضور سید حسن خمینى ارسال نشده است.

در همین حال سخنگوی شورای نگهبان امروز با بیان اینکه مراد از دعوت، در درجه اول انتشار اطلاعیه شورای نگهبان است، گفت: کسانی که در آزمون خبرگان شرکت نکنند از ادامه مسیر انتخابات باز خواهند ماند.

به نظر می رسد سناریوی جدیدی ار سوی شورای نگهبان برای رد صلاحیت چهره های شاخصی جون حسن خمینی به این صورت طرح ریزی شده که از طرفی دعوت نامه ارسال نکنند و از طرفی اعلام کنند هر کس در امتحان شرکت نکند رد صلاحیت خواهد شد.