شورای وحدت لیست جداگانه می‌دهد/ اصولگرایان حداقل با دو فهرست برای شورای شهر تهران می‌آیند / اختلاف شدید یاران قالیباف با یاران رئیسی

شنیده ها

شورای وحدت نیروهای اصولگرا اعلام کرده که حساب خود را از ائتلاف نیرو‌های اصولگرا جدا کرده و در انتخابات شورای شهر تهران لیست جداگانه‌ای خواهد داد.

عصر دیروز یکی از رسانه های اصولگرا اعلام کرد که فهرست ۲۱ نفره شورای وحدت در هفته آینده منتشر خواهد شد. این در حالی است که مهدی چمران هم این هفته گفته بود لیست نهایی شورای ائتلاف در هفته آینده اعلام خواهد شد.

حامیان رئیسی می‌گویند یاران قالیباف با تقلب به دنبال منابع مالی شهرداری تهران هستند

یکی از رسانه ها دیروز به نقل از یک منبع مطلع نوشت: فرآیند و سازوکار نظرسنجی شورای ائتلاف بیمار است و هیچگونه نظارتی بر رای‌گیری شورای ائتلاف در سامانه این شورا از جانب یک نهاد بی‌طرف صورت نمی‌گیرد.

این منبع مطلع، جریان حامی قالیباف و نزدیکان چمران را به تقلب در انتخابات اینترنتی متهم کرد و نوشت: چند ده هزار نفری که ادعا می‌شود در این سامانه ثبت نام کرده‌اند، بیشتر به تحریک و تشویق برخی نامزدها عضو این سامانه شده‌اند. به عنوان نمونه یک نامزد ناشناس که در جمع ۸۴ نفر است چند هزار نفر از منطقه نیروگاه قم را تشویق کرده در این سامانه ثبت‌نام کنند.

در گزارش این رسانه همچنین آمده است: به نظر می‌رسد یک جریان سیاسی خاص که با نامزدی قطعی ابراهیم رئیسی از دولت آینده ناامید شده است به دنبال در اختیار گرفتن کرسی‌های شورای شهر تهران و در اختیار داشتن شهرداری تهران و منابع مالی شهرداری است.

ظاهرا اشاره این رسانه به یاران قالیباف است که عرصه ریاست‌جمهوری را به‌طور کامل واگذار کرده‌اند و اکنون می‌خواهند اکثریت را در شورای شهر آینده به دست بیاورند. حال آنکه شورای وحدت و نزدیکان ستاد رئیسی حاضر نیستند به آنها سهم زیادی بدهند.

رسانه‌های نزدیک رئیسی چند روز قبل اعلام کرده بودند که اگر شورای وحدت با شورای ائتلاف به لیست واحد نرسند، رئیسی به‌طور علنی از لیست شورای وحدت حمایت خواهد کرد.