شکست سنگین ترامپ از دیوان عالی/دیوان عالی آمریکا شکایت ایالت تگزاس برای تغییر نتیجه انتخابات را رد کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _دیوان عالی آمریکا روز جمعه ۲۱ آذرماه درخواست ایالت تگزاس برای تجدید نظر در نتیجه انتخابات در چهار ایالت میشیگان، ویسکانسین، پنسیلوانیا و جورجیا را به اتفاق آرا رد کرد.و شکست سنگینی را برای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا رقم زد که تلاش می کرد نتیجه باخت مقابل جو بایدن را تغییر دهد.

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ در چهار ایالت میشیگان، ویسکانسین، پنسیلوانیا و جورجیا به پیروزی رسیده است.

کن پاکستون، وزیر دادگستری ایالت تگزاس، در حمایت از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در شکایتی به دیوان عالی آمریکا گفته بود به دلیل تغییراتی که این چهار ایالت در قانون انتخابات خود داده‌اند، می‌بایست نتایج انتخابات در این ایالت‌ها رد شود.

هفده ایالت دیگر نیز به شکایت ایالت تگزاس حمایت کرده بودند. همچنین ۱۲۶ نماینده مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوریخواه ضمن تایید این شکایت ایالت تگزاس، خواستار تغییر نتیجه انتخابات شده بودند.

دیوان عالی آمریکا در رای کوتاهی تاکید کرده است ایالت تگزاس حق قانونی برای شکایت از این چهار ایالت را ندارد.

سه قاضی منصوب دونالد ترامپ در دیوان عالی آمریکا با این شکایت ایالت تگزاس مخالفت کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس، این دومین حکم دیوان عالی آمریکا علیه شکایت‌های جمهوری‌خواهان برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در یک هفته اخیر است.

روز سه شنبه نیز دیوان عالی آمریکا حاضر نشد به شکایت جمهوریخواهان علیه دادگاه تجدید نظر درباره انتخابات در ایالت پنسیلوانیا رسیدگی کند.

قرار است نمایندگان کالج‌های انتخاباتی ایالت‌های آمریکا روز دوشنبه دیدار کرده و به طور رسمی پیروزی جو بایدن را تایید کنند.

دونالد ترامپ پیش از این از دادخواست ایالت تگزاس به عنوان شکایت «بزرگ» برای تغییر نتیجه در انتخابات یاد کرده بود که می‌تواند باعث شود او را در این انتخابات پیروز اعلام کند.

آسوشیتدپرس می‌گوید، شکایت ایالت تگزاس برای تغییر نتیجه انتخابات در چهار ایالت یکی دیگر از آخرین تلاش‌های دونالد ترامپ و جمهوری‌خواهان برای تغییر نتیجه انتخابات از طریق دستگاه قضایی بود که نتیجه‌ای در بر نداشت.

دونالد ترامپ می‌گوید در انتخابات آمریکا تقلب شده است اما تا کنون اسناد و شواهدی در این زمینه ارائه نکرده است.