شکست عمق استراتژیک علی خامنه ای در عراق و نزدیک شدن این کشور به آمریکا و عربستان/تمدید سفر نخست‌وزیر عراق در آمریکا

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ ایالات متحده آمریکا مبلغ ۲۰۴ میلیون دلار به کمک‌های بشردوستانه عراق اضافه کرد

ایالات متحده آمریکا اعلام کرد مبلغ ۲۰۴ میلیون دلار برای کمک به مردم عراق، پناهندگان عراقی در منطقه، و جوامعی که پذیرای این پناهندگان هستند، به کمک‌های قبلی بشردوستانه عراق اضافه می‌کند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه ۲۹ مرداد با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد با افزایش این مبلغ، حجم کمک‌های بشردوستانه آمریکا به عراق به ۷۰۶ میلیون دلار می‌رسد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که ایالات متحده در راستای استراتژی امنیت ملی خود، کماکان بزرگترین تامین‌‌کننده کمک‌های بشردوستانه به عراق و جهان است.

مایک پمپئو میزبان هیاتی رسمی از عراق با حضور نخست وزیر و وزیر خارجه آن کشور است که برای یک دور از گفت‌وگوها در مورد همکاری‌های استراتژیک، به واشنگتن آمده‌اند.

نخست‌وزیر عراق به درخواست تعدادی از اعضای کنگره آمریکا، سفر خود به این کشور را تمدید کرد.

، «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق که چهارشنبه (دیروز) وارد آمریکا شده به درخواست برخی از اعضای کنگره این کشور که تمایل به دیدار با وی را داشتند، سفرش را تمدید کرد.

بر اساس گزارش خبرنگار خبرگزاری رسمی عراق «واع»، الکاظمی قرار بود امروز (پنجشنبه) به عراق بازگردد اما با درخواست اعضای کنگره موافقت کرد.

در ادامه این گزارش آمده، درخواست تمدید سفر علاوه بر مطرح شدن از سوی اعضای کنگره، از طرف مراکز اقتصادی، پژوهشی و سیاسی نیز مطرح شده است.

 دیدارهای جدید الکاظمی چه بسا شامل دیدار با «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز بشود.

مصطفی الکاظمی در مقر اقامت خود در آمریکا از «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا استقبال و با وی راه‌های توسعه روابط میان آمریکا و عراق در زمینه‌های مختلف را بررسی کرد.