شیرین نجفی مدعی است با پابند الکترونیک به مرخصی آمده است / او هرگز بازداشت نشده و چند ماه بعد از اعدام زم با یک پاسدار که پیش از این نیز با وی در ارتباط بوده ازدواج کرده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، «شیرین نجفی»، یکی از همکاران «روح‌الله زم» در کانال تلگرامی «آمدنیوز»، روز یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰ضمن انتشار عکسی از خود مدعی شده است  با قرار وثیقه و پابند الکترونیک به مرخصی اعزام شده است.

به گزارش ایران بریفینگ ، بر طبق خبری که در چند رسانه فارسی زبان منتشر شده است او ادعا کرده است با تودیع پنج میلیاردو پانصد هزار تومان  وثیقه به مرخصی درمانی آمده است ، وی اشاره ای به نوع بیماری اش نکرده است.

نام شیرین نجفی بعد از ربایش روح الله زم در عراق به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی و انتقالش به ایران به عنوان همکار و فرد مورد اعتماد روح‌الله زم مطرح شد. بعد از آن بود که گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر همکاری شیرین نجفی در ربایش روح‌الله زم مطرح شد. او دو روز پس از اعلام رسمی دستگیری روح‌الله زم در ۲۲مهر۱۳۹۸، در مصاحبه‌‌ با تلویزیون «ایران اینترنشنال» مدعی شد که در خارج از ایران است و در ربایش روح‌الله زم با نیروهای امنیتی ایران همکاری نداشته است.

پس از مدتی سکوت خبری، سخن‌گوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی در دی‌ماه ۱۳۹۹ گفت که شیرین نجفی در ایران است و برایش حکم صادر شده است. یکی از نزدیکان نجفی در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی ادعا کرده بود که او در تمام مدت عملیات ربایش روح‌الله زم و بعد از آن در ایران بوده و تمام مصاحبه‌ها زیر نظر سازمان اطلاعات سپاه انجام می‌شد.

شیرین نجفی از سال ۱۳۹۱ در ترکیه پناهنده بود و از سال ۱۳۹۶ به عنوان یکی از ادمین‌های «آمدنیوز» فعالیت می‌کرد. در این مدت که به گفته مقامات قضایی، شیرین نجفی در اختیار آن‌ها قرار داشت، گمانه‌زنی‌های بسیاری مطرح شد و یکی از سوال‌ برانگیزترین پرونده‌های قضایی را رقم زد. بسیاری شیرین نجفی را همکار نهادهای امنیتی در به تله انداختن روح‌الله زم می‌دانند و برخی دیگر او را قربانی می‌پندارند.

یافته های ایران بریفینگ از منابع موثق خود حاکی از آن است که وی هرگز بازداشت نشده است و چند ماه بعد از اعدام روح الله زم با یک پاسدار که پیش از آن نیز با وی در ارتباط بوده است ازدواج کرده است و هم اکنون نیز در یک شهرک منتسب به سپاه پاسداران زندگی می کند ، وی پیش از این از هرگونه مصاحبه و یا فعالیت در فضای مجازی منع شده بود اما این خبر احتمالا آغاز فعالیت دیگر وی و یا سرآغاز یک پرونده امنیتی دیگر است.

گفته های دیگری نیز حاکی از آن است که وی با وحید حقانیان معاون ویژه و اجرایی دفتر خامنه ای در ارتباط فامیلی است و شاید اکنون با محوریت حقانیان او در صدد جریان سازی دیگری است.

شیرین نجفی یکی از راز آلود ترین زن و چه بسا پرستوی امنیتی دهه حاضر است که اطلاعات زیادی از وی در دست نیست ، اما آنچه مسلم است او بزرگترین و پررنگ ترین نقش را در اعدام روح‌الله زم دارد اگر چه روح الله زم و پرونده  اعدامش نیز ، ناگفته‌های بسیاری دارد.