شیرین نجفی مهره اتاق فکر نظام نه یک مامور ساده امنیتی؛ حتی خبر اعدام او را باور نکنید

✍️مجتبی سجادی

سودابه خرسند با نام مستعار شیرین نجفی کارکشته ترین و پیچیده ترین مامور زن امنیتی ایران در خارج از مرزها بود. او توانست در آن واحد ، هم بسیاری از فعالان سیاسی ایرانی مانند روح الله زم را بفریبد و هم اعتماد چند گروه و جریان سیاسی در خارج از کشور ، و همچنین بسیاری از سازمانها و فعالان حقوق بشری را به خود جلب کند.

بدون شک شیرین نجفی در ربوده شدن روح الله زم نقش اصلی را داشته و شریک در ریخته شدن خون اوست و آنچه که چند هفته قبل تحت عنوان دستگیری و محاکمه و انتظار برای صدور حکم وی از سوی سخنگوی قوه قضائیه اعلام شده کذب محض است.

لازم به ذکر است که مواجهه شیرین نجفی با روح الله زم در هنگام بازجویی ، از سوی منابع موثق متعدد تایید شده و روح الله زم به نقش نفوذی شیرین نجفی پی برده بود و از اعتمادهای بیجا و تمام و کمال خود به شیرین نجفی که آخرین آن هم پذیرفتن سفر به عراق و نهایتا ربودن او شده بود ، اظهار تاسف کرده بود.

بر اساس اخبار موثق ، قوه قضائیه در نظر دارد بنا بر شرایطی که در آینده پیش می آید ، در ادامه ی دروغ قبلی خود مبنی بر دستگیری و محاکمه شیرین نجفی ، میزان حکم او را اعلام کند.

طبق برنامه مشترک سیستم امنیتی و قضایی ، این میزان حکم از دوسال حبس تا اعدام صوری متغیر است و با توجه به شرایط روز اعلام خواهد شد ، در صورت حبس کوتاه مدت ، احتمال اعزام مجدد وی میان اپوزوسیون خارج از کشور در آینده محتمل است ، اما در صورت اعلام حکم اعدام صوری او ، دلیل آن نجات جان وی از دست فعالان سیاسی و حقوق بشری خارج از کشور است که برای یافتن او تا پنجاه هزار دلار جایزه تعیین کرده اند ، و با اعلام حکم اعدام صوری شیرین نجفی ، جان او حفظ شده و این خطر از سر وی رفع خواهد شد.

لذا حتی اگر اعلام کردند شیرین نجفی محکوم به اعدام شده یا بالاتر از آن گفتند حکم اعدام او اجرا شده باور نکنید ، او مهره سیستم امنیتی است که سالهاست بوسیله او فعالان سیاسی را بازی داده اند نگذارید شما را هم بازی دهند.

بخاطر داشته باشید ماجرای شیرین نجفی فقط ماجرای یک زن مامور و گماشته سیستم امنیتی نیست ، بلکه نمونه ای بارز از کارگردانی اتاق فکر نظام است که یک ضلع آن وحید حقانیان می باشد ، اتاق فکری که تصمیم می گیرد چه کسانی در انتخابات مجلس تایید یا رد صلاحیت شوند ، چه کسانی در پست ها و مناصب کلیدی به کار گمارده شوند ، و این اتاق فکر در شب پیش از برگزاری برخی از جلسات مجلس مشخص می کند که نمایندگان علیرغم میل باطنی بایستی رای خود را چگونه و با چه نامی به گلدان رای بریزند.

انتخاب محمد باقر قالیباف به عنوان رئیس مجلس با ۲۴۰ رای ، در حالی که بر اساس خوشبینانه ترین بررسیها فقط ۳۰ تا ۴۰ نفر نسبت به وی نظر مثبت داشتند و خاموش شدن مدعیان جدی ریاست که تا روز قبل از رای گیری برای نشستن بر روی صندلی ریاست رجز خوانی می کردند ، دلیل محکمی بر وجود اتاق فکری است که دو دهه است تلاش می کند تا انتخاب های مردم را بی اثر و این چنین ، این جمع محدود کمتر از بیست نفره خود را صاحب اختیار تمام کشور و امور و مقدرات آن کند .

آری شیرین نجفی فقط یک مهره ساده نبود ، او واسطه انتقال اخباری بود که توسط وحید حقانیان و تیم همراه او به روح الله زم می رسید ، اخباری چون ۶۳ حساب صادق لاریجانی در زمان ریاست بر قوه قضائیه و نیز جاسوسی دختر او ، تا از این رهگذر بتوانند صادق لاریجانی را از گردونه رقابت با مجتبی خامنه ای برای جانشینی رهبری آینده خارج سازند و علی لاریجانی را از رسیدن به ریاست جمهوری بازبدارند و این گونه با شراکت با محمود احمدی نژاد و چراغ سبز نشان دادن برای نقش آفرینی او در آینده سیاسی کشور ، هم خاندان لاریجانی را از عالم سیاست منزوی کنند و هم آینده رهبری مجتبی خامنه ای و آینده سیاسی احمدی نژاد را تضمین کنند.

شیرین نجفی مهره این اتاق فکر در خارج از کشور بود ، و اینک بر فعالان سیاسی داخل کشور اعم از اصلاح طلب و اصولگرا لازم است که این اتاق فکر کمتر از بیست نفر را که دو دهه است بر مقدرات کشور خیمه انداخته و با رقم زدن اتفاق هایی چون تقلب سال ۸۸ مانع از تحقق آراء و اراده و خواست مردم شده اند ، رسوا نموده و دوباره زمینه را برای شعار میزان رای ملت است را فراهم کنند تا آنچه که از این پس اتفاق خواهد افتاد فقط رای مردم باشد نه اراده محفلی کمتر از بیست نفر.

برای آشنایی بیشتر با این مامور چند لایه و پیچیده سیستم امنیتی حتما نوشته زیر و قسمت های مختلف آنرا بخوانید: