شیوه تکراری بنگاه دروغ پراکن فارس در انتشار اخبار جعلی/ راغفر: دروغ محض است!

مصاحبه ای جعلی با حسین راغفر، اقتصاددان و استاد دانشگاه به نقل از بنگاه دروغ پراکن فارس در فضای مجازی منتشر شد.

«حاضرم در قعر جهنم باشم اما با غنی‌نژاد و نیلی و جهانگیری هم‌موضع نباشم. دولت دارد کاری می کند که کشور سقوط سیاسی کند! حاضرم در قعر جهنم باشم اما با غنی‌نژاد و نیلی و جهانگیری هم موضع نباشم! کشور نیاز به کسی دارد که دغدغه ایران داشته باشد. اصلا فکر نمی‌کردیم دولت روحانی به سمت نابودی اقتصاد کشور برود!»

جملات پر از انتقاد بالا، مصاحبه ای جعلی و خیالی با حسین راغفر، اقتصاددان و استاد دانشگاه در ایران است که به نقل از بنگاه دروغ پراکن فارس در فضای مجازی منتشر شده است.

بنگاه دروغ پراکن فارس علاوه بر انتشار گزارش های غیرواقع و وارد کردن اتهام های بی اساس به برخی افراد غیر همسو ، هر از گاهی دست به انتشار مصاحبه هایی جعلی با شخصیت ها می زند.

سال ۹۸ نیز این بنگاه دروغ پراکن ادعا کرده بود که گروهی از امضاءکنندگان یک بیانیه در مصاحبه با فارس از امضاء خود ابراز بی اطلاعی کرده اند. ادعایی که خیلی زود تکذیب شد.

حسین عزتمند، فعال رسانه ای در گفت و گو با «صبح ما» در این رابطه گفت: در سال های اخیر برخی رسانه ها که سوگیری خاصی علیه منافع ملی داشته اند با ریزش شدید مخاطب مواجه شده اند، از این رو تلاش می کنند با انتشار مصاحبه های جعلی به ویژه با افرادی که هنوز نزد مردم از اندک آبرویی برخوردارند، برای خود جایگاهی تعریف کنند.

متاسفانه اعتماد عمومی نسبت به رسانه هایی که با بودجه بیت المال اداره می شوند، کاهش چشمگیری داشته است و شبکه های اجتماعی و فضای مجازی خلاء ناشی از ضعف اطلاع رسانی این رسانه ها را به نوعی جبران کرده اند. به نحوی که حتی حسین راغفر نیز از شکایت و حق قانونی خود به این دلیل که امیدی به رسیدگی ندارد، صرف نظر کرده و تکذیبیه خود را از طریق همین فضای مجازی منتشر کرد.

او در تکذیبیه خود نوشت:

«امروز خبرگزاری فارس از طرف اینجانب خبری مبنی بر اینکه “حاضرم در جهنم باشم ولی با … (بعضی از افراد) نباشم” منتشر شده است که دروغ محض است و بدینوسیله آن را شدیدا تکذیب میکنم و مطمئن هستم شکایت در این خصوص به محاکم قضایی هم اتلاف وقت است. تنها بدینوسیله است که میتوانم این نسبت ناروا را از خود مبری کنم.»