شی جین پینگ : از جنگ تجاری با آمریکا نمی ترسیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرئیس دولت چین در دیدار با هیئت تجاری آمریکا در مجمع جدید اقتصادی بلومبرگ در پکن اعلام کرد : چین به مذاکرات تجاری با دید مثبتی می نگرد

شی جین پینگ رئیس دولت چین در دیدار با هیئت تجاری آمریکا در مجمع جدید اقتصادی بلومبرگ در پکن اعلام کرد : چین به مذاکرات تجاری با دید مثبتی می نگرد.

رئیس دولت چین گفت : ما خواهان امضای قرار دادهای تجاری با آمریکا هستیم ولی اگر حکومت واشنگتن وارد یک جنگ تجاری بر علیه چین شود از مقابله با آن امتناع نخواهیم ورزید.

شی جین پینگ تاکید کرد : همانگونه که قبلا نیز گفتیم ما نمی خواهیم جنگ تجاری را آغاز کنیم ولی در عین حال نمی هراسیم. در صورت لزوم پاسخ متقابل را می دهیم. باز هم برای عدم آغاز جنگ تجاری تلاش می کنیم. ما برای معاملات تجاری با اتکا به اصل تساوی و احترام متقابل می کوشیم.

در هیئت تجاری آمریکا هنری کیسینجر وزیر امور خارجه پیشین ، هنگ پاولسون منشی خزانه داری و مایکل فرومان نماینده تجارت سابق آمریکا نیز حضور یافتند.

روزنامه وال استریت ژورنال دیروز نوشت : ” Liu Hı  ” معاون نخست وزیر و سر مذاکره گر مذاکرات تجاری چین همتای آمریکایی خود را به پکن دعوت کرده بود .