صبا کردافشاری, فعال حقوق زنان به قرنطینه زندان قرچک ورامین منتقل شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامصبا کردافشاری, فعال حقوق زنان و از معترضان به حجاب اجباری, روز جاری از سلول انفرادی بازداشتگاه پلیس امنیت تهران واقع در خیابان وزراء به قرنطینه زندان قرچک ورامین منتقل شده است.

این فعال حقوق زنان در پی صدور قرار بازداشت پس از تفهیم اتهام ۱۰ روز از ۳۰ روز قرار بازداشت خود را در سلول انفرادی سپری کرده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸, صبا کردافشاری, فعال حقوق زنان و از معترضان به حجاب اجباری از سلول انفرادی پلیس امنیت واقع در خیابان وزراء در تهران به قرنطینه زندان قرچک ورامین منتقل شد و به احتمال زیاد ظرف چند روز آینده به بند زنان در این زندان منتقل خواهد شد. این فعال حقوق زنان, در تاریخ ۱۱ خرداد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روز بعد از آن پس از انتقال به شعبه ۱ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب ناحیه ۱ تهران موسوم به “دادسرای ارشاد” پس از تفهیم اتهام قرار بازداشت وی برای یک ماه دیگر تمدید شد. 

بنقل از یک منبع نزدیک به صبا کردافشاری در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر و تائید آن گفت؛ تاریخ ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۸ که صبا کردافشاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده تا به امروز که خانواده وی مطلع شدند فرزندشان به قرنطینه زندان قرچک در ورامین منتقل شده هیچگونه خبری از وضعیت صبا کرد افشاری نداشتند و به آنها اجازه ملاقات و هرگونه تماس داده نشده بود. 

صبا کردافشاری, فعال حقوق زنان و از معترضان به حجاب اجباری, در ساعات اولیه روز ۱۱ خردادماه ۱۳۹۸, بدنبال مراجعه ماموران امنیتی به منزل پدری وی پس از ارائه حکم بازداشت از سوی مراجع قضائی, بازداشت و سپس به بازداشتگاه پلیس امنیت واقع در خیابان وزراء در تهران منتقل شده بود و تا به امروز سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ در سلول انفرادی در بازداشتگاه مذکور نگهداری شده بود.