صداوسیما در زمین چه کسی بازی می‌کند؟ / صداوسیما با برنامه جدیدش علیه دولت، ظریف و تیم مذاکره کننده چه هدفی را دنبال می کند؟ / منبع مطلع “پرس تی وی”یار غار سعید جلیلی از آب درآمد!

شنیده ها

در حالیکه مذاکرات دشوار ایران در وین در حال انجام است صداوسیما از موضعی عجیب در حال اطلاع رسانی درباره این مذاکرات است.

پخش مستند تخریبی “پایان بازی” که به مذاکرات هسته ای در دولت روحانی می‌پردازد یکی از این اقدامات است.

این مستند می‌خواهد القا کند که آمریکا چندین ماه پیش از توافق بر سر برجام متن آن را تنظیم کرده بود.

در این مستند که با شادی مردم از انتخاب روحانی و امضای برجام در سال ۹۴ آغاز و پایان می‌یابد، مذاکرات هسته‌ای دستاورد برنامه‌ریزی قبلی آمریکا و اسرائیل نشان داده می‌شود و در خوش‌بینانه‌ترین حالت طرف ایرانی فریب‌خوردگانی تصویر می‌شوند که بازی خورده سناریوی غرب هستند!

آیا باورتان می‌شود، به محض ظهور علائم اولیه توافق در وین که تاثیر حیاتی بر لغو تحریم‌ها و گشایش اقتصادی کشور دارد، یک جریان سیاسی خاص تا این اندازه در سیمای ملی نفوذ کرده باشد و اقدام به کینه‌ورزی علیه دولت مستقر کند!؟

ظاهرا قرار است تا پیش از انتخابات خرداد ۱۴۰۰ از این دست مستندها و «شو»ها آنقدر تکرار شود که کاندیدای جریان مورد علاقه این طیف سیاسی خاص اقلیت، به هر قیمتی پیروز شود حتی به بهای رنج تحریم و تنگی معیشت میلیون‌ها ایرانی.

گویی، همپای مخالفت اسرائیل و تلاش سنگین آنان برای شکست مذاکرات احیای برجام، و در هیاهوی «نفوذ» دشمن در حساس‌ترین مراکز کشور، جریانی در دل صداوسیما لانه کرده و با تکرار ادعاهای پوچ و مزورانه، اینگونه در تلویزیون جمهوری اسلامی جولان می‌دهد.

برخی با نگاهی بدبینانه می گویند رسانه ملی به دنبال تخریب مذاکرات است.

بسیاری از ناظران نیز معتقدند رفتار صداوسیما نشان دهنده آن است که مذاکرات پیشرفت خوبی داشته است.

منبع مطلع “پرس تی وی”یار غار سعید جلیلی از آب درآمد!

از اقدامات تخریبی دیگر صداوسیما انتشار اخبار تائید نشده به نقل از منابع آگاه توسط پرس‌تی است.

روز گذشته همزمان با اوج گیری مذاکرات وین و برگزاری نشستی تعیین کننده، شبکه خبری پرس تی وی ارگان انگلیسی زبان صداوسیما اقدام به انتشار اخباری کذب علیه مذاکرات به نقل از منبعی مطلع کرد. با اینکه شبکه مذکور تاکنون از افشای نام منبع خود امتناع ورزیده، اما سرانجام یک فعال رسانه ای اصولگرا نام او را افشا کرد.

محمد مهاجری در توئیتی نوشت: شبکه PRESS TV (مال صدا و سیما) مرتبا به نقل از منبع مطلع در وین، خبرهای کاملا دروغ می فرستد برای برهم زدن مذاکرات. عرض می کنم این تصویر همان منبع مطلع است. آقای پیمان جبلی، سخنگوی سابق آقای سعید جلیلی. این قوم به صورت ژنتیک منبع مطلعند و در ماه رمضان برای ثواب، دروغ می گویند. تقبل الله!

پیمان جبلی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و تبلیغ از دانشگاه امام صادق است. او همچنین معاون رسانه‌ای دبیر شورای عالی امنیت ملی در زمان تصدی سعید جلیلی بوده است.