صدها میلیارد تومان برای سیاستگذاری حوزه علمیه خواهران و هیچ برای طرح مدیریت بحران سیل!

✍️حسین ثنایی نژاد

روزگاری بود دکتر شریعتی مثلثی را فریاد می کشید که در طول تاریخ مردم را به بردگی کشیده است. او این مثلث را زر و زور و تزویر نامید و گفت اسلام می آید و این مثلث را می شکند! مردمی به گرد او جمع شدند و فریفته چنین تبلیغات شیرینی و بعد انقلاب شد و اکنون پس از چهل و اندی سال ناگهان زرها می بینند که هزینه می شود تا برای همان اسلامی تبلیغ شود که قرار بود مثلث زر و زور و تزویر بشکند!

شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران ۳۲۵ میلیارد تومان بگیرد که سیاستگذاری کند در کشوری که آن خواهر بندر عباسی از غصه تخریب آلونکش خود را به اتش می کشد؟!

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ۳۵ میلیارد تومان پول را به چه کاری می خواهد بزند؟ مگر برای نشستن دور یک میز جز یک سینی چای و جعبه ای بیسکویت و ظرفی میوه چیز دیگری هم لازم است که هفته ای یک بار بنشینند دور هم و سیاست بگذارند که امامان جمعه در پشت تریبون هایشان چه بگویند و چه شعاری سر دهند؟!

این در حالیست که طرح مدیریت بحران سیل را که ۵۰ نفر استاد دانشگاه بیش از ۱۰۰۰ ساعت برای تهیه آن وقت گذاشته و تهبه کرده اند برای اجرا فقط به یک و نیم میلیارد تومان بودجه احتیاج دارد و یکسال و نیم است می گویند پول نیست و این مبلغ زیاد است! و سیل همچنان خانه های مردم را ویران می کند.

پ.ن:

“بودجه پیشنهادی برخی نهادهای مذهبی عقیدتی در سال ۱۴۰۰

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم: ۲۰۵ میلیارد تومان
شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران: ۳۲۵ میلیارد تومان
مجمع جهانی اهل بیت: ۷۵ میلیارد تومان
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه: ۳۵ میلیارد تومان
راهیان نور: ۳۰ میلیارد تومان
ستاد احیای امر به معروف: ۳۵ میلیارد تومان
مجمع جهانی تقریب مذاهب: ۴۳میلیارد تومان
موسسه نشر آثار امام خمینی: ۳۴ میلیارد تومان
بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس: ۶۷ میلیارد تومان/عصر ایران”