صدور احکام اعدام و حبس برای ۱۷ تن به اتهام جاسوسی

پایگاه خبری / تحلیلی نگامروز جاری, مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات, از بازداشت ۱۷ تن به اتهام جاسوسی و صدور احکام اعدام و یا حبسهای طویل المدت برای آنها خبر داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از تسنیم, امروز دوشنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۸, مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات در یک نشست خبری با رسانه ای داخلی ایران از بازداشت ۱۷ به اتهام جاسوسی برای آمریکا و صدور احکام اعدام و برای برخی از این افراد از بابت اتهام “افساد فی الارض” و افرادی دیگر را با اتهاماتی سبک تر به حبس های طویل المدت خبر داد. 

براساس این گزارش, افراد بازداشت داده پس تفهیم اتهام از بابت اتهام “افساد فی الارض” و محاکمه در دادگاه از سوی مراجع قضائی به اعدام و برخی از این افراد با اتهامات دیگری به حبس طویل المدت محکوم شدند. 

همچنین این مقام وزارت اطلاعات عنوان کرد که هیچ یک از افراد دستگیر شده اتباع کشورهای خارجی نیستند و به صورت سلولی در ایران در مشاغلی از قبیل مراکز حساس و حیاتی، همچنین بخش خصوصی مرتبط با این مراکز هستند که به عنوان پیمانکار یا مشاور در حال فعالیت بودند. 

همچنین غلامحسین اسماعیلی, سخنگوی قوه قضائیه, هم ضمن تائید این خبر در گفتگو با رسانه های داخلی ایران اعلام کرد؛  بر اساس مستندات ارائه شده، دادسرا نوع اتهامات آنها را جاسوسی منتهی در حد “افساد فی الارض” تشخیص داد و به این عنوان اتهامی از دادگاه برای آنها تقاضای مجازات اعدام شده است و برای تعدادی از این متهمان در دادگاه بدوی، حکم حبس طویل المدت به اتهام جاسوسی برای سرویس جاسوسی صادر شده است.