صدور احکام ۳۸ سال حبس تعزیری برای شهروندان در ارومیه و ایلام در مجموع

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی روزهای گذشته, “احمد شکری”, “مهرداد عبدالله زاده”, “رضا اسماعیلی” و “کیوان زارع” به ترتیب شهروندان ساکن استان ایلام, ماکو, ارومیه و مریوان توسط دادگاه انقلاب به تحمل حبس تعزیری محکوم شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان, “احمد شکری”, شهروند ساکن ایلام که پیش از این از سوی دادگاه انقلاب این شهرستان از بابت اتهام “تشویش اذهان عمومی” مورد محاکمه قرار گرفته بود به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. همچنین “رضا اسماعیلی” و “کیوان زارع”, دو تن از شهروندان ساکن ارومیه که پیش از این توسط در شعبه ۱ دادگاه انقلاب این شهرستان به ریاست “قاضی چابک” از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” هر یک به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شدند. “مهرداد عبدالله زاده”, شهروند ساکن شهرستان ماکو از سوی دادگاه انقلاب شهرستان خوی از بابت “اقدام علیه امنیت کشور از طریق جاسوسی” به تحمل ۳۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

براساس این گزارش, احمد شکری, شهروند اهل ایلام در تاریخ ۲۱ مهرماه ۱۳۹۸,  در جریان تجمع در اعتراض به حمله ارتش ترکیه به شمال و شرق سوریه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تکمیل مراحل بازجویی به زندان مرکزی ایلام منتقل شده بود که پس از ارجاع پرونده به دادگاه از بابت اتهام “تشویش اذهان عمومی” مورد محاکمه قرار گرفت و به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.