صدور حکم ۱۱ سال زندان، یک سال تبعید و ۷۴ ضربه شلاق برای محمد اقبالی از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، محمد اقبالی گلهین، از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان ماه، از سوی شعبه ۱۰ دادگاه کیفری شهریار به ۱۱ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و یک سال تبعید به شهرستان راسک در سیستان و بلوچستان محکوم شد.

بنابر اعلام مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،هرانا،  محمد اقبالی پیشتر در جریان اعتراضات اخیر و در روز ۲۸ آبان ماه  در شهر اندیشه کرج از سوی نیروهای قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران بازداشت و به بازداشتگاه سپاه در جنوب شرق تهران منتقل شد و بعد از ۴۰ روز به تیپ پنج زندان تهران بزرگ انتقال یافت.

بر اساس این حکم شعبه ۱۰ دادگاه کیفری شهریار که  یکشنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸ در زندان تهران بزرگ به محمد اقبالی ابلاغ شد، مهدی سلیمانی رییس این شعبه از دادگاه شهریار، اقبالی را به اتهام «تخریب اموال دولتی» به ۱۰ سال حبس و به اتهام «اخلال در نظم و آسایش عمومی» به یک سال حبس و از بابت اتهام درگیری با ماموران بسیج به ۷۴ ضربه شلاق و یک سال تبعید به شهرستان راسک در استان سیستان و بلوچستان محکوم کرده است.

در صورت قطعی شدن این حکم در دادگاه تجدیدنظر و با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی که براساس آن میزان حبس، مجازات اشد خواهد بود، از حکم زندان محمد اقبالی، ۱۰ سال حبس تعزیری اجرا خواهد شد.