صدور حکم ۵۱ ماه زندان برای یک شهروند اهل مهاباد؛ سعید فتحی‌نژاد به عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون و عبور غیرقانونی از مرز متهم است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_دستگاه قضایی جمهوری اسلامی یک شهروند اهل مهاباد را با اتهامات سیاسی به ۵۱ ماه حبس محکوم کرده است.

بر اساس گزارش رسانه های حقوق بشری کُرد، این شهروند با نام سعید فتحی‌نژاد ۲۸ ساله توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب مهاباد به زندان محکوم شده است.

دادگاه انقلاب مهاباد اتهامات سعید فتحی‌نژاد را عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران و عبور غیرقانونی از مرز اعلام کرده است.

این فعال اهل مهاباد روز چهارشنبه ۲۶ خرداد امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان مرکزی مهاباد منتقل شده بود.

طی هفته‌های گذشته بازداشت و صدور احکام سنگین زندان برای شهروندان کُرد در استان‌های غربی ایران به شکل چشمگیری افزایش یافته است.

در آخرین موارد از این بازداشت‌ها، در روز ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ نیروهای امنیتی دست‌کم ۱۰ شهروند را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

این بازداشت‌ها همزمان با گلوله باران ارتفاعات مرزی کردستان عراق به دست نیروهای سپاه پاسداران انجام شده و بیم آن می‌رود که نیروهای امنیتی دست به پرونده سازی برای بازداشت‌شدگان برای مرتبط کردن آن‌ها با مخالفان حکومت جمهوری اسلامی بزنند.