ضرب‌وشتم خبرنگار اراکی توسط کارمند فرمانداری؛ عادل عزیزی: تهدیدم کرده‌اند که عواقب شکایتم با خودم است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام«عادل عزیزی»، خبرنگار، عکاس و رییس «انجمن عکاسان استان مرکزی» از سوی یکی از کارمندان فرمانداری شهر اراک مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته است.

آن طور که «باشگاه خبرنگاران جوان» گزارش داده است، این خبرنگار با سابقه برای پی‌گیری رفع مشکل عکاسان، به فرمانداری اراک مراجعه کرده بود اما هنگامی که به امتناع یکی از کارمندان برای اجرای دستور فرماندار اعتراض می‌کند، توسط آن کارمند مورد ضرب‌وشتم قرار می‌گیرد.

عادل عزیزی گفته است برای پی‌گیری دستور اجرا نشده «حسین بختیاری»، فرماندار اراک مبنی بر بی‌اثر شدن جرایم مالی لحاظ شده برای خبرنگاران و عکاسان که برای پوشش برنامه‌های خبری در ساعت منع تردد توسط پلیس جریمه شده‌اند، به فرمانداری اراک مراجعه کرده بود.

طبق اعلام این خبرنگار، فرد حمله‌ کننده در حالی از انجام دستور سر باز زده که در مقابل دیدگان سایرین، مجوز منع تردد را خارج از نوبت برای یکی از مراجعه‌کنندگان که از دوستانش بوده، صادر کرده است.

عادل عزیزی به باشگاه خبرنگاران جوان گفته است: «آقای چاغری در نهایت گفت کار شما را انجام نمی‌دهم و بنده به او گفتم پس کتبی بنویس. اما ایشان گفت نه کار را انجام می‌دهم، نه کتبی می‌نویسم. در حالی که برگشتم تا دوباره به فرماندار مراجعه کنم، ایشان توهین کرد و بنده پاسخ او را دادم که به من حمله کرد و دو ضربه به صورتم زد. وقتی به زمین افتادم، شروع کرد با لگد به من ضربه زدن که در نهایت نیروی انتظامی مداخله کرد و اقدام به شکایت کردم.»

این عکاس و خبرنگار گفته است بعد از حدود چهار روز، نه‌ تنها هیچ اقدامی در رابطه با کارمند خاطی نشده است و هیچ اقدامی هم در راستای دل‌جویی از او نکرده‌اند بلکه از یک تلفن بدون شماره با او تماس گرفته و تهدیدش کرده‌اند که عواقب شکایتش با خودش است.

۱۶ آبان ۱۳۹۹ هم در حاشیه بازدید مسوول کمیته مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های ایران از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری اراک، «امین بیرامی»، خبرنگار روزنامه «عطریاس» در استان مرکزی مورد ضرب‌وشتم مسوول روابط عمومی هیات فوتبال این استان قرار گرفت.