ضرب و شتم پدربزرگ به دلیل مشایعت از نوه در فرودگاه

 

نگام ، حقوق بشر _  سهراب سعیدی پدر یکی از فعالان رسانه ای مقیم خارج از کشور به دلیل مشایعت نوه اش در فرودگاه که می خواست پس از چند سال دوری از پدرش به او ملحق شود ، توسط نیروی های امنیتی در بازجویی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

 

 

به گزارش سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران ، تداوم آزار و اذیت ، بازداشت و محکومیت خانواده های روزنامه نگاران فعال در زمینه نقض حقوق اقلیت ها و فعالان مدنی هم چنان در دستور کار سپاه قرار دارد

هم چنین کماکان شاهد احضار و بازداشت و محکومیت خانواده دراویش گنابادی ، فعالان مدنی، آزار زندانیان سیاسی و اقلیتها، و اعدام زندانیان و نقض حقوق شهروندان در ایران هستیم و همه روزه اخباری از این دست به گوش می رسد.

در این گزارش کوتاه سعی بر آن شده است که تنها به یک نمونه از موارد نقض حقوق بشر در ایران با غیر انسانی ترین روش ممکن اشاره نماییم، اگرچه این گزارش نمیتواند گویای تمامی موارد نقض حقوق بشر در ایران باشد، چرا که بسیاری از اخبار به دلیل منابع محدود و مشکلات گزارشگری در ایران، تحت پوشش قرار نمی گیرند و برخی از گزارش ها نیز به دلایل امنیتی مدتها بعد افشا می شوند.

با این حال سعی ما بر این است تا بر اساس اخبار دریافتی و منتشر شده، به برخی از موارد نقض اولیه ترین حقوق انسانی در ایران اشاره داشته باشیم.

بنابر گزارش منابع سحبا نیوز سایت حقوق بشر ایران ، سهراب سعیدی متولد ۱۳۳۸ پدر یکی از فعالان رسانه ای مقیم خارج از کشور است که تنها جرم او مشایعت از نوه خردسالش در فرودگاه برای ملحق شدن به پدرش در خارج از کشور می باشد ، این گزارش می افزاید که سهراب سعیدی ، تا کنون هیچ گونه فعالیت سیاسی و یا رسانه ای نداشته و تنها اتهام او همراهی نوه اش در فرودگاه بوده است.

این گزارش می افزاید که ماموران امنیتی پس از اطلاع از این که وی نوه اش را فرودگاه مشایعت کرده ، با مراجعه به درب منزل وی در کرج در اواخر مهر ماه ۱۳۹۷، با اطمینان خاطر دادن به خانواده نامبرده که فقط چند ساعت برای پاسخ به برخی سوالات تکمیلی به منزل باز خواهد گشت ، بر خلاف وعده داده شده در حین بازجویی به خشونت متوسل شده و وی را مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

منابع سحبانیوز در ادامه این گزارش تاکید می کنند بعد از انتقال سهراب سعیدی برای پاسخ به سوالات نیروهای امنیتی ، متاسفانه در حین بازجویی ، وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و با وسیله ای به سر او ضربه شدیدی وارد شده‌ است.

ماموران امنیتی پس از ضرب و شتم و ایجاد جراحات در بدن وی ، مجبور به منتقل کردن او به بیمارستان کمالی در کرج می شوند و مراتب پس از انتقال وی به بیمارستان به اطلاع خانواده رسانده می شود.

وقتی علت ضرب شتم این پیرمرد ۶۰ ساله را جویا شدیم ، متوجه شیم که وی در حین بازجویی علی رغم اصرار بازجویان ، از هر گونه فعالیت های رسانه ای فرزندش اظهار بی اطلاعی نموده و پس از دشنام ها و فحش های رکیک بازجوها و نیز استنکاف از نوشتن مطالبی به اجبار مطابق با خواست بازجوها و مقاومت در برابر درخواست های غیرقانونی و غیرانسانی آن ها ، مورد ضرب و شتم آنان قرار می گیرد.