ضرورت افزایش ظرفیت گرمخانه‌ها برای پذیرش افراد بی‌خانمان

 

 

نگام ، اجتماعی _ عضو شورای شهر تهران گفت: از سازمان خدمات اجتماعی و نیز معاونان فرهنگی و اجتماعی مناطق شهرداری می‌خواهم که در ایام سرما، توجه بیشتری به افراد بی‌خانمان داشته باشد و ظرفیت گرمخانه‌ها برای پذیرش این افراد را افزایش دهند تا دیگر شاهد حوادثی مانند مرگ افراد بی‌خانمان در اثر سرمازدگی نباشیم.

 

 

به گزارش ایلنا ، حجت نظری در صدویکمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: اواخر هفته‌ای که گذشت، متاسفانه دکتر سیدتقی نوربخش و عبدالرحمن تاج الدین، رییس و معاون سازمان تامین اجتماعی در یک حادثه رانندگی جان خود را از دست دادند که لازم می دانم بار دیگر درگذشت این دو عزیز را تسلیت عرض کنم.

وی ادامه داد: تذکر بنده در مورد فصل سرما و نیمه دوم سال است. بارندگی ها و سرما در پایتخت آغاز شده و لازم است مدیریت شهری، آمادگی بیشتری در برابر اتفاقات احتمالی داشته باشد. از این رو از معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، معاونت خدمات شهری و شهرداری مناطق می خواهم که نسبت به شارژ مخازن شن و نمک (با رعایت احتیاط‌های لازم برای حفظ گیاهان) و دیگر امکاناتی که برای برف روبی در معابر لازم است سریعا اقدام کنند؛ چراکه در برخی از مناطق هنوز اقدامی در این خصوص انجام نشده است.

نظری همچنین از سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران نیز خواست نسبت به هرس به موقع درختان اقدام کنند تا درصورت بارش برف، شاهد شکستگی و از بین رفتن درختان نباشیم و گفت: همچنین باید تدابیر اتخاذ شود تا از درختچه ها و گیاهان حساس در برابر سرما نیز به خوبی مراقبت شود.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: مسائل دیگری که در نیمه دوم سال و به خصوص در ایام بارندگی مشکلات زیادی را برای عابران پیاده ایجاد کرده است، مربوط به موزاییک پیاده روها، خط کشی های عابر پیاده، پله های مترو و پل های عابر پیاده است. متاسفانه سنگ فرش بسیاری از معابر فاقد زیرسازی لازم بوده و همین امر سبب می شود تا هنگام بارندگی، آب انباشته شده در زیر موزاییک ها با تردد عابران به روی شهروندان پاشیده شود که لازم است شهرداران مناطق فکری برای حل این مساله کنند.

وی خاطرنشان کرد: جنس رنگ استفاده شده در خط کشی های عابر پیاده نیز به گونه ای است که به هنگام بارندگی، باعث لیز خوردن عابران می شود و متاسفانه در برخی از پل های عابر پیاده نیز چنین مشکلی وجود داشته و از بین رفتن روکش پله ها سبب لیز شدن آن می‌شود. در برخی از ورودی های مترو نیز چنین مشکلی در سنگ پله ها وجود دارد که امیدوارم پیش از بروز مشکل حل شود.

نظری عنوان کرد: لازم می دانم از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز بابت استقرار در ایستگاه پنج توچال در ایام تعطیل قدردانی کنم. خوشبختانه این اقدام آتش نشانی سبب شد که تنها در هفته گذشته ۳۳ تن از همشهریان که در ارتفاعات توچال در برف و کولاک به دام افتاده بودند، نجات پیدا کنند. در همین راستا لازم است معاونت خدمات شهری حمایت بیشتری از آتش نشانی داشته باشد.

عضو شورای شهر تهران گفت: از سازمان خدمات اجتماعی و نیز معاونان فرهنگی و اجتماعی مناطق شهرداری می خواهم که در این ایام، توجه بیشتری به افراد بی خانمان داشته باشد و ظرفیت گرمخانه ها برای پذیرش این افراد را افزایش دهند تا دیگر شاهد حوادثی مانند مرگ افراد بی خانمان در اثر سرمازدگی نباشیم.