طیبه سیاووشی: ۵ بار درخواست ملاقات با روحانی دادیم به جایی نرسید؛ اما با رئیسی به راحتی دیدار کردیم!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ نماینده مجس دهم گفت: دولت دوازدهم برای به دست آوردن قدرت، از رأی زنان استفاده کرد، اما در عین حال برای اینکه بتواند آن موانعی را که در راه کسب قدرت برای زنان وجود دارد کاهش دهدتلاشی نکرد. ما در دولت آقای احمدی نژاد وزیر زن داشتیم که دستاورد بسیار بزرگی بود که اتفاقا وزیر بهداشت دوره احمدی نژاد بسیار زن موفقی بودند و متأسفیم که فرصت برای زنان تکرار نشد.

 طیبه سیاوشی، نماینده تهران در مجلس دهم گفت: تلاشمان برای اینکه یک وزیر زن در راس آموزش و پرورش قرار بگیرد هم به جایی نرسید، همچنین در مورد استانداران زن، متاسفانه همراهی وجود نداشت و موانع جدی بود.

سیاووشی در ادامه بحث زنان و دولت روحانی گفت: ما بیش از ۵ بار درخواست دیدار با رئیس جمهور را دادیم و به اشکال مختلف این خواسته خود را پیگیری کردیم، اما نتوانستیم با ایشان دیدار کنیم در حالی که ملاقات با آقای رئیسی به سهولت دنبال شد و دستاورد‌های خوب داشت.

نماینده مجس دهم گفت: دولت دوازدهم برای به دست آوردن قدرت، از رأی زنان استفاده کرد، اما در عین حال برای اینکه بتواند آن موانعی را که در راه کسب قدرت برای زنان وجود دارد کاهش دهدتلاشی نکرد. ما در دولت آقای احمدی نژاد وزیر زن داشتیم که دستاورد بسیار بزرگی بود که اتفاقا وزیر بهداشت دوره احمدی نژاد بسیار زن موفقی بودند و متأسفیم که فرصت برای زنان تکرار نشد.

طیبه سیاوشی در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در لیست ۳۰ نفرهٔ ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان: گام دوم، در تهران حضور داشت و توانست با کسب ۱٬۱۲۸٬۳۷۰ رأی، در رتبهٔ بیست و سوم تهران، وارد مجلس دهم شود. او هم‌اکنون در کمیسیون فرهنگی حضور دارد.

وی از جمله کسانی بود که برای مبارزه با ویروس کرونا، حقوق خود را تا پایان دوره مجلس دهم در اختیار وزرات بهداشت قرار داد.

سیاوشی در سال اول مجلس دهم به عنوان نایب رئیس فراکسیون زنان انتخاب شد اما در سال‌های بعد از حضور در این فراکسیون اجتناب کرد. سیاوشی در چهار سال نمایندگی، ۱۴۶ تذکر کتبی و ۲۱ تذکر شفاهی داشت و ۱۱ نطق در صحن علنی ایراد کرد و درکنار دیگر نمایندگان فراکسیون زنان مجلس تلاش‌هایی برای ممنوعیت ازدواج کودکان کرد اما بی‌نتیجه ماند.