ظریفیان: روسای جمهور همواره از ساختار معیوب رنج می‌برند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رئیس شورای سیاسی مجمع ایثارگران گفت: در ایران خود پدیده دولت از ابتدای شکل‌گیری نارس است و این نارسایی در بستر تاریکی، باقی مانده و چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب هم ادامه یافته است.

غلامرضا ظریفیان، رئیس شورای سیاسی مجمع ایثارگران گفت: رئیس‌جمهور مقتدر یا ضعیف تفاوتی ندارد و اساسا روسای جمهور همواره از ساختار معیوب رنج می برند. غلامرضا ظریفیان اظهار کرد: در ایران خود پدیده دولت از ابتدای شکل‌گیری نارس است و این نارسایی در بستر تاریکی، باقی مانده و چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب هم ادامه یافته است. در واقع این پدیده نارس به لحاظ ساختاری همواره سیکل معیوبی را برای دولت‌ها با خود همراه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: به‌طور مثال وزیر آموزش‌وپرورش یا وزیر علوم جزو وزارتخانه‌های زیربنایی کشور هستند. وزیر علوم از مجلس رای اعتماد می‌گیرد اما وقتی به تداخل نهادهای مختلف که در ارتباط با وزارت علوم هستند رجوع می‌کنیم، ۱۲-۱۳ نهاد در کار وزیر علوم دخالت می‌کنند درحالی‌که او منتخب مجلس است ولی‌ باید به ۱۲-۱۳ نهاد پاسخگو باشد. این وضعیت موجب می‌شود اگر وزیری توانمند رفتار نکرد، می‌تواند بگوید تداخلات مانع از این شده که من وظایفم را خوب انجام بدهم.