ظریف: آماده‌ایم تا هزینه شویم تا نظام، کشور و رهبری حفظ شود/ آنچه در فضای کشور اتفاق می‌افتد، به دلیل کفر و به‌معنای پوشاندن است/ در وظیفه اجرایی هم نباید اجتهاد بکنید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در فایل تصویری که وزارت خارجه منتشر کرد با تاکید بر اینکه رهبری نظام استوانه نظام است، تکیه‌گاه نظام است، گفت: ما آمده‌ایم تا هزینه بشویم تا نظام، کشور و رهبری حفظ شود و نیامده ایم که رهبری را هزینه کنیم.


ظریف در این فایل که مربوط به سخنرانی وی در تیرماه سال گذشته است، افزود: رهبری نظام استوانه نظام است، تکیه‌گاه نظام است. ما آمده‌ایم تا هزینه بشویم تا نظام، کشور و رهبری حفظ شود و نیامده ایم که رهبری را هزینه کنیم اما باید در آینده دانسته شود که این خط فکری غلط نبوده و نباید این کشور تمام مسائل خود را با دنیا تعلیق به محال یا تعبیق به آینده کند.


او با بیان اینکه ” در دنیای کنونی هیچ چیز صد درصد مثبت نیست و توقع “حلوا حلوا”کردن از جانب دیگران نداشته نباشید”، گفت: خیلی نگران تاریخ نباشید و بیشتر نگرانی ها باید معطوف روز حساب در نزد پروردگار باشد.


ظریف با یادآوری اینکه “آنچه در فضای کشور انفاق می افتد به دلیل جهل ونادانی نیست بلکه به دلیل کفر و به معنای پوشاندن است”، گفت: می دانند و می پوشانند.


وی در ادامه با بیان اینکه “احساس نکیند که نمی دانند بلکه نمی خواهند که بدانند و دستهایشان رادر گوش می گذارند که نشنوند”، افزود: این به این معنی نیست که کار نکنید بلکه باید برای خدا کار کنیم.


وی در تشریح عافیت طلبی گفت: اینکه برای حفظ پست، مقام و صندلی خود و جایگاه خود کاری کنید که مشکل رفع نشود.


رئیس دستگاه دیپلماسی خاطر نشان کرد: ما دو وظیفه داریم؛ یکی وظیفه کارشناسی و یکی وظیفه اجرایی. در وظیفه کارشناسی تقلید حرام است و در وظیفه اجرایی هم نباید اجتهاد بکنید.


وی افزود: “آقا یک نکته‌ای را می فرمودند که فلانی (ظریف) می‌آید مخالفتش را می‌گوید ولی وقتی من دستوری می دهم میرود عین دستور من را اجرا میکند حتی اگر ۱۸۰ درجه مخالف نظرش باشد”.


این فایل تصویری ظریف در حالی منتشر می‌شود که در روزهای اخیر فایل صوتی وزیر امروز خارجه جنجالی بزرگ به پا کرده است.


ظریف تاکنون در سفر به چند کشور منطقه بوده است اما این سفر امشب به پایان رسید باید دید با بارگشت او به کشور چه اتفاقی رخ خواهد داد.