ظریف گزینه اصلی اصلاح طلبان و اعتدالگرایان ، لاریجانی شاید در شرایط خاص و از روی اجبار

بخش اصلی جریان اصلاحات علی لاریجانی را در ابتدا هرگز به عنوان اصلی اصلی جهت انتخابات آتی ریاست جمهوری در نظر نگرفته اند ، هر چند وی گزینه اصلی حسن روحانی و جریان اعتدال مطرح شده است.

لاریجانی شاید از روی اجبار و در شرایط خاص مورد حمایت اصلاح طلبان واقع شود که شرایط آینده کشور و بلوک بندی های سیاسی در انتخاب این تصمیم قطعا موثر خواهد بود.

اما محمد جواد ظریف به عنوان گزینه اصلی انتخابات ریاست جمهوری برای اصلاح طلبان مطرح بوده و بر کاندیدا شدن او اجماع و اصرار دارند ، البته اعتدال گرایان هم نسبت به او نظر مثبت دارند و در صورت قطعی شدن حضور او و نهایی شدن نام وی ، آن ها هم از او حمایت خواهند کرد.

گروه های مختلف اصلاح طلب پس از برگزاری جلسات متعدد و بررسی برخی گزینه های احتمالی چنین تصمیمی را اتخاذ کرده اند.

رصد و پایش فضای مجازی هم نشان می‌دهد پیام های کاربران در مورد اخبار انتخاباتی ظریف ۷۲ درصد مثبت و ۲۸ درصد منفی بوده است. این در حالیست که در مورد علی لاریجانی نگاه مثبت کاربران نسبت به وی بسیار پایین تر از ظریف می باسد.

هر چند ظریف در زمینه سیاسی و بین المللی شخصیت ممتازی است و مانند او کمتر در این حوزه پیدا می شود اما عملکرد و برنامه ظریف در حوزه معیشتی و اقتصادی پاشنه آشیل او در شرایط فعلی اقتصادی خواهد بود و لازم است تیم قوی اقتصادی در صورت قطعی شدن حضورش برای انتخابات ریاست جمهوری در کنار وی قرار گیرد.

✍️ دیدگاه شما 🙏