عاملان قطعی برق بازداشت شدند؛ ۳ ضد انقلاب!!

پایگاه خبری / تحلیلی نگامخبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسدارن مدعی بازداشت ۳ نفر از پرسنل یکی از نیروگاه‌های برق کشور شده و نوشته است که این افراد در راستای ایجاد قطعی مکرر برق فعالیت داشتند.

این خبرگزاری امنیتی بدون نام بردن از این افراد نوشته است: «سه تن از پرسنل یکی از نیروگاه‌های مهم برق در کشور که وظیفه تولید و برق رسانی به شهرهای بزرگ را داشتند به جرم همکاری با گروهک‌های ضد انقلاب توسط نهادهای نظارتی شناسایی و دستگیر شدند. »

فارس به نقل از یک مقام امنیتی که به هویت وی اشاره‌ای نشده است نوشته که: «این افراد در راستای تخریب و از کار انداختن بخشی از نیروگاه برق و ایجاد قطعی‌های مکرر برق در برخی شهرهای بزرگ فعالیت داشتند. »

فارس همچنین به نقل از این مقام امنیتی بی‌نام و نشان مدعی شده که این افراد اعتراف کرده‌اند که اقدامات آن‌ها از سوی «بدنه ضدانقلاب از خارج کشور» سازماندهی شده است.

ادعای انجام خرابکاری در نیروگاه‌های برق به وسیله ضد انقلاب در حالی از سوی فارس مطرح می‌شود که مقامات دولت ایران بارها کاهش تولید نیروگاه‌های برق آبی به دلیل خشکسالی و استخراج ارز دیجیتال را از دلایل قطع شدن برق ذکر کرده‌اند.

آگاهان سیاسی به انتشار اخباری از این دست از سوی رسانه‌های وابسته حکومتی ایران به دیده تردید نگاه کرده و آن را بخشی از برنامه نهادهای امنیتی برای تحت تاثیر قرار دادن اعتراضات مردمی می‌دانند.