عاملین عدم بازگشت ارز صادراتی به ایران محاکمه خواهند شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامفرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران تاکید کرد بانک مرکزی اسامی افرادی که به عدم بازگشت ارز صادراتی اصرار دارند را به قوه قضاییه ارسال می کند.

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران درباره عدم بازگشت ۳۰ میلیارد دلار ارز صادراتی به این کشور، گفت: بانک مرکزی اسامی افرادی که به عدم بازگشت ارز صادراتی اصرار دارند را به قوه قضاییه ارسال می کند.

به گزارش خبرگزاری «خانه ملت» ایران وی در این زمینه اظهار داشت:

“جلسه ای با کارآفرینان داشتم و از آنها خواهش کردم که همه دست به دست یکدیگر دهیم و مانع از وقوع شوک به اقتصاد کشور شویم. از صادرکنندگان نیز درخواست کردیم که ارز صادراتی را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند.

اسامی کسانی که کالا صادر کرده و ارز آن را وارد کشور نکرده اند موجود است. گمرک و بانک مرکزی اسامی این افراد را دارند و بانک مرکزی اسامی افرادی که به عدم بازگشت ارز اصرار دارند را به قوه قضاییه ارسال می کند”

در همین راستا، حسین میرشجاعیان، مشاور وزیر اقتصاد ایران نیز هفته گذشته اعلام کرد: ۳۰ میلیارد دلار از مجموع ۴۰ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات، نه به صورت کالا و نه به هیچ صورت دیگری وارد این کشور نشده است.

از سوی دیگر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران نیز در تاریخ هشتم سپتامبر سال ۲۰۱۸ گفت:

«مجموع صادرات غیرنفتی کشورمان، حدود ۴۰ میلیارد دلار است که امروز پس از گذشت ۶ ماه از سال باید ۲۰ میلیارد دلار آن به بانک مرکزی و سامانه ارزی وارد می‌شد اما چه کسی مسئول است؟ آیا می‌خواهیم این را هم گردن آمریکا و رژیم صهیونیستی بیندازیم؟‌ اگر چه آنها همواره به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی ما هستند، اما خودمان چه کار کرده‌ایم؟».

 خبرگزاری آناتولی