عباس امیری فر: «احمدی نژاد» پیشتر هم چند بار قصد خروج از کشور را داشت اما به او اجازه نداده بودند؛ نمی دانم نظر مسئولان چرا یکدفعه عوض شده است/ در شبکه های اجتماعی شایعه شده شاید احمدی نژاد بازنگردد!

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم گفت: در چند سفر قبلی که می‌خواستند از کشور خارج شوند ممنوع‌الخروج بودند و اجازه خروج از کشور را پیدا نکرده بودند اما اینکه امروز دوستان چرا استثنا قائل شدند و به آقای احمدی نژاد اجازه دادند تا از کشور خارج شود، بی اطلاعم.

محمود احمدی نژاد، رئیس دولت نهم و دهم صبح امروز به منظور بازدید از نمایشگاه بزرگ بین‌المللی «اکسپو» که در امارات متحده عربی در حال برگزاری است، به این کشور سفر کرد. مسافرتی که گفته می شود با همراهی همسرش صورت گرفته و طبق برنامه قرار است پنج روز هم به طول بینجامد.

پس انتشار این خبر برخی رسانه ها و کاربران در شبکه های اجتماعی این سوال را مطرح می کنند که با توجه به حواشی و اظهاراتی که طی این سالها از سوی احمدی نژاد مطرح شده، او چگونه توانست از کشور خارج شود؟ چرا دستگاه ها و نهادهای حاکمیتی در برخورد با سیاستمدارن خود استاندارد دوگانه ای را لحاظ می کنند؟

حجت الاسلام عباس امیری‌فر، مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم که از یاران سابق محمود احمدی نژاد محسوب می شود درباره سفر امروز رئیس دولت دهم به خبرنگار دیده بان ایران گفت: بنده اطلاعی از این مطلب ندارم که چرا الان به آقای احمدی‌نژاد مجوز خروج از کشور را داده‌اند. ایشان در چند سفر قبلی که می‌خواستند از کشور خارج شوند ممنوع‌الخروج بودند و اجازه خروج از کشور را پیدا نکرده بودند اما اینکه امروز دوستان چرا استثنا قائل شدند و به آقای احمدی نژاد اجازه دادند تا از کشور خارج شود، بی اطلاعم.

امیری‌فر اضافه کرد: البته شایعاتی در شبکه های اجتماعی مطرح شده است که آقای احمدی‌نژاد امکان دارد به کشور برنگردد. اما در خصوص این قضیه مسئولین ذی‌ربط باید به این سوال پاسخ دهند که چرا به ایشان اجازه خروج از کشور دادند؟! چرا باید به کسی که مرتباً علیه نظام و مراکز رسمی کشور اظهارنظر می‌کند، مجوز خروج از کشور داده شود؟!

امیری‌فر درباره علت سکوت نهادهای امنیتی در قبال اظهارات و انتقادهای احمدی‌نژاد نسبت به نظام، خاطرنشان کرد: دلیل این‌که چرا دستگاه هایی که باید این اظهارات آقای احمدی نژاد را پیگیری کنند، سکوت کرده اند را نمی دانم باید از خودشان بپرسید.