عبدالمهدی: حکومت در مرحله آمادگی برای آغاز روند خروج نیروهای خارجی از کشور می باشد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامحکومت عراق در بیانیه ای کتبی اعلام کرد، عادل عبدالمهدی با ژان ایو لو دریان وزیر امور خارجه فرانسه تماس تلفنی برقرار کرده است

عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق اعلام کرد، حکومت در مرحله آمادگی برای گامهای قانونی و روند خروج نیروهای خارجی از کشور می باشد. 

حکومت عراق در بیانیه ای کتبی اعلام کرد، عادل عبدالمهدی با ژان ایو لو دریان وزیر امور خارجه فرانسه تماس تلفنی برقرار کرده است. 

عبدالمهدی در این گفتگوی تلفنی گفت که مقامات عراقی در نهادهای مختلف اقدامات لازم را برای اقدامات قانونی برای اجرای تصمیم پارلمان برای حذف نیروهای خارجی آماده می کنند.

در این مکالمه تلفنی که آینده روابط بین ائتلاف بین المللی و جنگ علیه داعش در رابطه با حاکمیت عراق مورد بحث قرار گرفت، لو دریان تأکید کرد که این موضوع باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

ائتلاف ضد داعش به رهبری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که فعالیت های آموزشی را در این کشور به دلیل تشدید تنش در عراق به حالت تعلیق درآورده است. 

در جلسه فوق العاده ای که دیروز در پارلمان عراق برگزار شد، با اکثریت آرا تصمیم به خارج ساختن نیروهای خارجی و نیروهای آمریکایی از این کشور گرفته شد.