عدم رسیدگی پزشکی و در خطر بودن شدید سلامت روح الله قائمی نیک در زندان و تداوم شنود غیرقانونی و فشار بر خانواده

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، رفتارهای فراقانونی پس از دستگیری روح الله قائمی نیک روحانی اصلاح طلب بازداشت شده در مشهد توسط دادگاه ویژه روحانیت و اطلاعات سپاه هم چنان ادامه دارد ، خبرهای دریافتی از زندان حکایت از در خطر بودن جان وی دارد.

روح الله قائمی نیک روحانی اصلاح طلب ساکن مشهد یک ماه قبل توسط اطلاعات سپاه و دادسرای ویژه روحانیت مشهد با یورش وحشیانه ماموران با غیرانسانی ترین شکل ممکن بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد اما خبر بازداشت وی طی ده روز قبل توسط سایت خبری تحلیلی نگام رسانه ای شد.

سید احمد شمس طی نامه ای سرگشاده به سید حسن خمینی با بیان چگونگی بازداشت روح الله قائمی نیک روحانی اصلاح طلب بازداشت شده توسط اطلاعات سپاه و دادسرای ویژه روحانیت مشهد ، از وی درخواست نمود تا هم پرونده خودش ( با توجه به رنجنامه سال گذشته اش خطاب به رهبری ) و هم پرونده روح الله قائمی نیک توسط سید حسن خمینی به عنوان نواده بنیانگذار جمهوری اسلامی به ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه ارجاع شود تا توسط تیمی بیطرف مورد بررسی دقیق قرار گیرد و نقش نیروهای نفوذی سیستم امنیتی در این دو پرونده به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

وی خاطر نشان ساخت بررسی پرونده خودش و پرونده آقای قائمی نیک به عنوان دو نمونه از دخالت های فراقانونی سیستم امنیتی ، مشخص خواهد کرد که آیا طرح شعار تحقق عدالت قضایی و اصلاحات ساختاری قوه قضائیه توسط آقای رئیسی واقعی بوده یا صرفا یک شعار تبلیغاتی است ، وی در ادامه تاکید کرد : نتیجه رسیدگی به این دو پرونده به عنوان دو نمونه از دخالت های فراقانونی سیستم امنیتی ، می تواند محک خوبی برای سنجش صدق گفتار و عمل و ادعای آقای رئیسی نزد افکار عمومی و جنابعالی باشد.

سید احمد شمس هم چنین متذکر شده که بر اساس اخبار دریافتی خانواده و سه فرزند کوچک آقای قائمی نیک در وضعیت بسیار سختی به سر می برند. خبر دیگر از تشدید بیماری قلبی این روحانی بازداشت شده و عدم رسیدگی به وی حکایت دارد. وی هم چنین از سید حسن خمینی تقاضا نموده از ابراهیم رئیسی درخواست نماید تا به دادسرای ویژه روحانیت مشهد و ضابط قضائی خود در مشهد یعنی اطلاعات سپاه دستور دهند که به رفتارهای فراقانونی خود خاتمه دهند ، و ضمن پایان دادن به فشار به خانواده و شنود غیر شرعی و غیرقانونی تلفن های اقوام ، امکان ملاقات ، امکان گرفتن وکیل ، امکان معالجه و استفاده از پزشک متخصص ، و امکان سپردن وثیقه برای آزادی موقت آقای قائمی نیک فراهم شود تا در فرصت مقتضی ضمن تحقیق و تفحص دقیق ، پرونده سازی سیستم امنیتی به منظور پاپوچ درست کردن برای ایشان اثبات و پرونده ایشان مختومه گردد.

اما متاسفانه اخبار موثق هم چنان حکایت از کنترل شدید خانواده آقای قائمی نیک دارد و گویا تلفن همراه بستگان وی به شدت شنود و اطرافیان وی کماکان مورد مواخذه و بازخواست و بازجویی قرار می گیرند ، هم چنین وضعیت سلامتی روح الله قائمی نیک در شرایط اضطراری و خطر آفرین قرار گرفته است و با توجه به بیماری شدید قلبی وی ، هیچ گونه رسیدگی پزشکی برای او انجام نمی گیرد و از این جهت جان وی به شدت در خطر است.

گویا عدم رسیدگی به وضعیت سلامتی وی تا آن حد برای دادسرای ویژه روحانیت ، اطلاعات سپاه و مسئولان زندان بی اهمیت است که حتی وقتی گردن وی در هنگام بازداشت و هم چنین پس از بازداشت به دلیل ضرب و شتم و شکنجه شدید ماموران مورد آسیب واقع شده ، متاسفانه از رسیدگی به این مشکل وی استنکاف کرده و خانواده مجبور به تهیه گردن بند طبی برای حفظ سلامتی وی شده اند.

به نظر می رسد دخالت و اعتراض شدید فعالان سیاسی مدنی و روحانیون بیدار استان خراسان و برخی از علما که نسبت به سابقه قابل توجه و خدمات ارزنده آقای روح الله قائمی نیک آشنایی دارند ، می تواند اطلاعات سپاه و دادسرای ویژه روحانیت مشهد را از ادامه این رفتار غیرقانونی بازداشته و شرایط آزادی وی فراهم گردد. لازم به ذکر است که همسر و سه فرزند کوچک آقای روح الله قائمی نیک هم چنان در شرایط روحی بسیار نامناسبی به سر می برند.