عدم پاسخگویی آیت‌الله خامنه ای به ۲۰ نامه انتقادی در۲۷سال گذشته

خامنه‌ای در۳۱ سال دوره رهبری‌ اش در هیچ کنفرانس خبری حاضر نشده و هرگز خود و عملکردش را در معرض پرسش خبرنگاران قرار نداده.

او همچنین دست کم ۲۰ نامه انتقادی دریافت کرده که به هیچ یک جواب نداده است.


‏در واقع آیت الله خامنه‌ای نه به خبرنگاران پاسخ می دهد نه به هیچ نهادی مانند مجلس خبرگان پاسخگو بوده و نه به دست کم ۲۰ نامه انتقادی پاسخ داده.مهمترین افرادی که در این ۲۷ سال نامه‌های انتقادی به خامنه‌ای نوشته‌اند به ترتیب تاریخی عبارتند از :

۱.سعیدی سیرجانی نویسنده منتقد در سال۷۲ ‏سعیدی سیرجانی از سانسور آثارش از سوی وزارت ارشاد ناراضی بود.نامه ای به رهبر نوشت.کمی بعد بازداشت و در زندان کشته شد.

۲.نامه انتقادی آیت‌الله منتظری در آذر۷۳ در مورد عدم صلاحیت آیت الله خامنه‌ای برای مرجعیت.آیت الله منتظری بعدها تحت حصرخانگی قرار گرفت.

۳.نامه انتقادی یدالله سحابی از رهبران نهضت آزادی در سال ۷۸.سحابی گفت همه راه ها به ولی فقیه ختم می‌شود و رهبر حامی یک جناح خاص شده.به نامه‌اش اعتنایی نشد.

۴.نامه ۱۲۷ نفر از نمایندگان مجلس ششم معروف به نامه جام‌زهر در اردیبهشت ۸۱.نویسندگان نامه در انتخابات مجلس رد صلاحیت شدند.

‏۵.نامه احمد قابل شاگرد آیت‌الله منتظری به رهبر در خرداد۸۴ قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری.هشدار درباره پدیده احمدی نژاد و زنجیره‌ای از تصمیمات نادرست در سیاست داخلی و خارجی. او در سال ۸۸ بازداشت شد.

۶. نامه احمد زیدآبادی فعال ملی- مذهبی در سال ۸۶و دو پرسش وی از رهبر.
‏زیدآبادی در نامه اش نوشت چرا پرسش از رهبر یا نقداو ممنوع است و برنامه هسته‌ای قرار است با چه هزینه‌ای ادامه یابد.پاسخ ج.ا حبس و تبعید او پس از انتخابات۸۸ بود.

۷.نامه حشمت‌الله طبرزدی در انتقاداز برخوردهای غیرقانونی وزارت اطلاعات درسال۸۷.پاسخ حکومت بازداشت او در دو نوبت دیگر بود.

۸.نامه هاشمی رفسنجانی به خامنه‌ای قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ و انتقاد از حملات احمدی نژاد در مناظره‌های تلویز یونی.هاشمی با هشدار درباره اوضاع گفت دود آتش قابل مشاهده است.نامه او به نامه بدون سلام به رهبر معروف شد.خامنه‌ای هرگز جوابی به نامه رفسنجانی نداد.

۹.سلسله نامه‌های محمد نوری‌زاد بعد از انتخابات۸۸در نقد شخص رهبر و نحوه برخورد حکومت با معترضان . نوری زاد بعد از این نامه‌ها دست کم دو بار دیگر بازداشت شد.

۱۰.نامه قاسم شعله سعدی نماینده سابق شیراز در مجلس به رهبری.شعله سعدی خطاب به خامنه ای گفت اعتماد ملت را از دست داده ای.

۱۱.نامه محمد ملکی به خامنه‌ای در آذر ۹۱. او خطاب به خامنه ای گفت برای جلوگیری از نابودی ایران استعفا بده.او که در ۷۹ و ۸۸ بازداشت شده بود سال ۹۸ بار دیگر بازداشت شد.

۱۲.نامه حسین میردامادی دایی آیت الله خامنه‌ای در دی ۹۵.او به خواهر زاده اش گفت شیرازه امور به کل از هم پاشیده تا ملک و ملت از دست نرفته مشی خود را تغییر بده و به نصحیت‌ها گوش کن. دایی رهبر هم مثل بقیه پاسخی از نامه خود نگرفت.

۱۳.نامه انتقادی احمدی نژاد به رهبر در اسفند ۹۶.او خواستاربرگزاری فوری و آزاد ریاست جمهوری و مجلس، برکناری صادق لاریجانی از قوه قضاییه و آزادی منتقدان زندانی شد.
‏رهبر به نامه احمدی نژاد هم پاسخی نداد.

۱۴.نامه هاشم خواستار از معلمان منتقد در انتقاد از وضعیت عمومی کشور در مرداد ۹۷.او پس از این نامه ربوده و بازداشت شد.

۱۵.نامه ۱۴ فعال مدنی به رهبر و تقاضای استعفای او و تغییر بنیادین قانون اساسی. اکثر نویسندگان نامه بازداشت و زندانی شدند.

۱۶.نامه سعید منتظری فرزند آیت‌الله منتظری در انتقاد از ادامه محدودیت ها علیه او‌ و بقیه نزدیکان منتظری.

۱۷.نامه مهدی کروبی از رهبران در حصر اعتراضات ۸۸ به رهبر در دی۹۸ و پس از سرنگونی هواپیمای مسافری اوکراینی از سوی سپاه.کروبی خطاب به خامنه ای نوشت که او شرایط رهبری را ندارد.

۱۸.نامه بیش از ۱۰۰ اصولگرا معروف به فعالین عدالتخواه به رهبر در دی ۹۷. آنها گفتند که نظام در حال اضمحلال است. به هیچکس اجازه نقد داده نمی شود. مردم اجازه اعتراض ندارند و اگر اعتراض کنند به گلوله بسته می شوند.

۱۹.نامه علی مطهری در انتقاد از عملکرد شورای نگهبان در انتخابات.

۲۰.نامه موسوی خویینی‌ها به رهبر و انتقاد از مدیریت کلان کشور.خویینی‌ها خامنه‌ای را مسئول اوضاع غیر‌قابل دوام فعلی دانست و گفت این اوضاع محصول شیوه مدیریت کشور در بالاترین سطح است. خامنه‌ای تاکنون به هیچیک از این نامه‌ها پاسخ نداده.عدم پاسخگویی از مهمترین اصول حکومت‌داری اوست.

1 دیدگاه برای «عدم پاسخگویی آیت‌الله خامنه ای به ۲۰ نامه انتقادی در۲۷سال گذشته»

 • تیر ۱۱, ۱۳۹۹ در t ۴:۳۷ ق٫ظ
  Permalink

  کردها؛ ستم مرکزی و دیکتاتوری محلی

  چرا محمد بن زاید را یکی از معماران خاورمیانه جدید می‌خوانند؟
  رادیو فردا می پرسه .
  نه راشا تودی ، نه ایزوستیا ، نه پراودا. ادم به این مادر جنده های روسی سعودی ملا مادورو اسد کیم السیسی چی بگه ؟
  من به چریک های فدایی و دفتر تحکیم های مارکسیست اسلامی روسی و سربازان امام زمان مستقر در رادیو فردا می گویم تا روزی که امریکا و غرب بفهمند که شما جاسوسان روسیه و ملاهای روسی و اسد و السیسی و مادورو و طالبان و القاعده وهمه امریکا ستیزان جهان در رسانه های انها با سوء استفاده از ازادی بیان و استقلال رسانه ها در غرب لانه جاسوسی باز کرده اید واز هر چه امریکا ستیزی و روس پرواری حمایت میکنید ، چه در خاور میانه ، چه در امریکا و لندن و پاریس و امستردام و برلین و استکهلم ، به این کس لیسی روسی ، خایه مالی اخوند ، دست مال به دست گرفتن برای سعودی و شیخک تروریست محمد اماراتچی (پول میده به همه شماها ، دلار نفتی ، از طریق کردهای تروریست ) ، ادامه بدین
  من نمی گم ها ! مزدک بامدادان یک مارکسیست می گه ! خوب باید هم مزخرف ترین حرفهای بی اساس پوتین و ارتجاع مارکسیست اسلامی سنی وهابی متحد جدید پوتین ، و بعث فاشیست ضد زن و ضد هنر و ضد دگرباشان فله کش السیسی ( کسی که شاه سعودی پس از کودتای او ، رفت انجا در فرودگاه داخل هواپیما نشست ، این مردک جلونبر ناصریست رفت تو فرودگاه با حقارت تمام ، کیر ملک عبدالله را داخل هواپیما ساک زد و برگشت زمین مصر را بخشید به ارتجاع سعودی ! یک چیزی شبیه کارهای حسن اف و خامنف در دریای خزر .
  شماها که هیچ وقت رسانه نبودید ، بلندگوی سپاه پاسداران و دفتر اورو اسیای پوتین هستید . اما بی بی سی فارسی که رسانه ای وزین است ، در دستان مشتی فدایی تروریست ژاندارم کش است ، که مزدک بامدادان و میر فطروس مارکسیست گفته اند که اینها مزدوری لاجوردی و خامنه ای و سپاه و … را میکنند . من چه کاره ام ؟ فقط تیتر خبرها در بی بی سی فارسی را بگذارید کنار کیهان تهران یا لندن (فرقی نمی کند ) ، یا با اخبار ایران عنتر نشنال روس مقایسه کنید ، مو نمی زند . به جان هر چی کس کش مرده ! نه مارکسیست ، اینها ۸۰ سال است روسیه همه ایرانیها را گاییده ، از مصدق تا شاه ، تا لیبرال ها و ملیون تا حتی همین خامنف ! همه اینها سکوت مطلق کرده اند . اما یک بار چین امده یک قرارداد با همین ملاهای روسی امضا کرده موقعی که پولی هم ندارند ! چون جوانی های اینها مال پوتین بود ، حالا زشت شده اند و پیر ، مالی هم ندارند ، چین کجای اینها می خواد بذاره وقتی دلبران پولدار سعودی و امارات کس و کون تو هوا قر میدن ، پول هم میدن ، من نمی دونم . ببین چه قشقرق خارکسته بازی این مارکسیست های روسی راه انداختن ، اونم پشت احمدی نژاد ، اون تروریست گروگانگیر کون پشمالو خرس ک گ ب را هم اوردن وسط کون تپلش را هی تو هوا قر میده . بابا کسی تو رو نمی کنه . آخوند مرد . چه خاتمی خندان ، چه خامنف بدترکیب مسیح چهره سابق پوتین ، چه روحانف شارلاطان . برین گم شین همتون با هم . مخصوصا تو که تروریست هستی . اگر خامنف به اندازه یک بچه عقل تو کله اش بود مثل شاه که در هنگام سقوط ، هویدا ، نصیری ، … چند تا از مهره های نابش را انداخت زندان تا شما انها را به جای او با دندان پاره کنید ، همین خوئینیها کس کش گروگانگیر روسی ، عباس عبدی دیوار بالاکش ، همشیره مری ، محتشمی پور رئیس مافیای تروریستی روسی را با چند تای دیگه می داد به امریکا به عنوان معذرت خواهی و تاوان گرو گانگیری ، تا دیگه بی شرمی نکنه نمک ساز بوده ، نمکدان پر میکرده ، کس و کون و دهانش نمکی است ، انوقت گه زیادی می خوره . اما خامنف هم مثل همه بچه روس ها بی عرضه و مافنگی است ، بهش کاغذ میدن ، میگن اینا رو بگو ! مثل شاه که مستقل نیست ، خایه نداره ، وگرنه همه این مزدوران روسیه را با زر افشان و دولت ابادی ، کانون نویسندگان و عمویی و ملی مذهبی های روسی یا گردن میزد (مثل عربستان ) یا زندانی می کرد (مثل شاه ) یا سر به نیست می کرد ( مثل پوتین) ، یا در خارج ترور میکرد (مثل موسوی ) یا در داخل بمب می گذاشت زیرشون میگفت مجاهدین کردند (مثل بهزاد نبوی ) یا واجبی می داد و می گذاشتشون تو یک اتوبوس و …(مثل رفسنجانی وا حمد خمینی ) ، یا از کشور میا نداخت بیرون (مثل خمینی) یا فتوا میداد خوردن گوشت سگ از امروز حلاله ، در این گرونی وانفسا فکرش را بکن از خوئینیها و عبدی و مری و محتشمی پور و زر افشان و عمویی و …. چقدر مردم استفاده بهینه می کردند .
  ادم چو بگه والله . خوب این هم شاهدان من :
  مزدک بامدادان
  زمان برای خواندن: ۱۱ دقیقه
  http://www.iran-emrooz.net/index.php/politic/more/84895/
  یک رقصنده مصری به اتهام ترویج «فساد اخلاقی» در شبکه‌های اجتماعی به سه سال زندان محکوم شد
  https://ir.voanews.com/persiannewsarts/egypt-jail-belly-dancer-debauchery-social-media

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.