عربستان خواستار تشکیل جلسه اضطراری از سوی سازمان همکاری اسلامی شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامعربستان سعودی از سازمان همکاری اسلامی خواست تا در خصوص اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در باره الحاق دشت اردن در کرانه باختری به اسرائیل تشکیل نشست اضطراری دهد

عربستان سعودی از سازمان همکاری اسلامی خواست تا در خصوص اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در باره الحاق دشت اردن در کرانه باختری به اسرائیل تشکیل نشست اضطراری دهد. 

به گزارش SPA خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، در بیانیه کتبی منتشره از سوی عربستان سعودی اظهارات بنیامین نتانیاهو به شدت محکوم شده است. 

در این بیانیه آمده است، سخنان نتانیاهو کاملا بی اساس و نامعتبر است. این سخنان تهدیدی جدی برای ملت فلسطین می باشد. همچنین نقض آشکار منشور سازمان ملل، اصول و هنجارهای حقوق بین الملل است. 

بر اساس این بیانیه، سخنان نتانیاهو تمامی تلاش هایی که برای برقراری صلحی پایدار و عادلانه صرف می شود را نابود خواهد کرد. 

عربستان از کشورهای جهان و نهادهای بین المللی خواست تا سخنان نتانیاهو را محکوم و رد کنند. همچنین از سازمان همکاری اسلامی خواستار تشکیل جلسه اضطراری در سطح وزرای امور خارجه شد. 

 بنیامین نتانیاهو روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی وعده الحاق دشت اردن در کرانه باختری به اسرائیل را داده بود. او گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات زودهنگام  بلافصله با هماهنگی آمریکا دشت اردن در کرانه باختری را به اسرائیل الحاق خواهد کرد.