عصبانیت رسانه نظامی و امنیتی از دیدار آیت الله مهدی کروبی با برخی فعالان سیاسی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ خبرگزاری نسیم در مطلبی نوشت:برخی رسانه‌ها از رفع‌حصر غیر رسمی مهدی کروبی و دیدارهای او با برخی فعالان سیاسی خبر می دهند. محمد حسین کروبی فرزند مهدی کروبی هم در گفتگو با ایلنا این گمانه زنی ها را تایید کرده است. او به این خبرگزاری گفته: چون حصر بسیارطولانی شده، نهادهای امنیتی تصمیم گرفتند که این گشایش‌ها انجام شود. وی همچنین بیان داشت: خانواده هر زمان که بخواهد می‌تواند به منزل ایشان برود رفت و آمد داشته باشد، همچنین چند جلسه است که اشخاصی که خود آقای کروبی موافق دیدار با آنها هستند با هماهنگی نهادهای امنیتی هر ۱۵ روز یکبار در منزل یکی از دوستان با ایشان ملاقات انجام می‌شود.

در حالی مهدی کروبی جلسات شب‌نشینی با دوستان و هم حزبی های خود برگزار می کند که هنوز در مورد فتنه ۸۸ برای افکار عمومی پرسش‌های فراوانی بدون پاسخ باقی مانده و نهادهای تصمیم گیر در این زمینه و مخصوصا وزارت‌اطلاعات باید قبل از انجام هر اقدامی نسبت به این پرسش ها شفاف سازی لازم را انجام داده و بعد از طی مراحل قانونی، دادگاه در مورد سران فتنه اظهار نظر کند.

فتنه ۸۸ اتفاقی نیست که با ریش سفیدی و بزرگ منشی رفع و رجوع شود. این جریان کشور را ۸ ماه درگیر بزرگترین مشکلات امنیتی کرد و با تضعیف وجهه بین المللی نظام دشمنان را به طمع انداخت که با اعمال تحریم ها خواهند توانست نظام جمهوری اسلامی را به تسلیم وادار کند.

سران فتنه نمی توانند بی سر وصدا با گشایش ها و رفع حصر ها مواجه شوند و در دادگاه حاضر نشوند. محاکمه سران فتنه خواسته اصولی ملت ایران است که #قوه_قضاییه نباید در این زمینه کوتاهی کند. بعد از محاکمه هم هر حکمی که دادگاه صادر کند قطعا دلسوزان و علاقه مندان به نظام و آحاد مردم تسلیم آن خواهند شد.

تصمیمات این چنینی وقتی که مهدی‌کروبی همچنان بر مواضع قبلی، غلط و دشمن‌شادکن خود باقی است و علاوه بر فتنه ۸۸ و خسارت های آن سال، گاه و بی گاه با نوشتن نامه هایی نظام و #رهبری انقلاب را مورد هدف نیش و کنایه های خود قرار می دهد. آیا نشان دهنده عدم حساسیت و تساهل کاری مسئولان نیست.

طبق فرمایش رهبرانقلاب مردم محرم در اداره امور کشور هستند. اگر تصمیمی هم بنا به مصالحی اتخاذ شده باید به صورت شفاف با مردم در میان گذاشته شود. مخصوصا جریان انقلابی و حزب الهی که در صحنه های مختلف از جمله سال ۸۸ هزینه داده و مقابل

اغتشاش‌گران ایستاده و از مردم و مراکز عمومی دفاع کرده بحق انتظار دارد که حداقل مسئولان در این زمینه شفاف سازی کنند و دلایل اقدام خود را توضیح دهند