عضو مجلس خبرگان: رهبری از اعتبار خود مایه گذاشته و از خودگذشتگی کرده است! از خط ‌مشی رهبری به درستی پیروی نشده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در مجموع نمی توان به دولت نمره قابل قبولی از جهت همسویی و هماهنگی با رهبری داد و اهتمام، پشتکار و دلسوزی لازم برای پیگیری منویات رهبری از سوی دولت دیده نشده است.


سید احمد حسینی خراسانی نماینده مردم خراسان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با مهر در رابطه با میزان انطباق اقدامات دولت با سیاست‌های کلی نظام ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: آن انتظاری که از دولت و دولتمردان وجود دارد که همگام و همسو با سیاست‌های کلان ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری برآورده نشده است.


نماینده مردم خراسان در مجلس خبرگان رهبری افزود: برای مثال در سیاست‌های کلان خارجی در بحث مذاکرات و بحث بعضی از توافقنامه‌ها و قراردادها، آن طوری که رهبری خط مشی کلی مسئولان را تعیین کردند به درستی عملی و پیروی نشده است. شاید مصداقی بیان کردن شاید کار راحتی نباشد اما فی الجمله می‌دانیم آن هماهنگی و همسویی لازم و مورد توقع و انتظار صورت نگرفته است.

حسینی خراسانی با بیان اینکه گاهی مواقع خود رهبری نیز از همسو نبودن برخی اقدامات دولت با سیاست‌های کلان ابراز گلایه مندی کردند، گفت: برای مثال در فلان موضوع که قرار مذاکره بوده است من توصیه کرده ام که در متن توافقنامه، قرارداد حواستان باشد که از واژگان شفاف و غیرقابل تفسیر به رأی استفاده شود. به هر حال اینها به اقتضای سیاست‌هایی که دارند شیطنت می‌کنند، کلاه سر شما نرود، بازی نخورید، شما را دور نزنند.


وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در برخی موارد خوشان گفتند ما اینها را گفتیم ولی رعایت نشد. در جریانات مربوط به مدیریت داخلی کشور هم که مساله جلب رضایتمندی مردم به شکل مقبول و ممکن مهم است، گاهی به دلیل برخی کم کاری‌ها و بی توجهی‌ها، سو مدیریت‌ها منجر به ایجاد نارضایتی در افکار عمومی شدند.


نماینده مردم خراسان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در مجموع به دولت نمره قابل قبولی از جهت همسویی و هماهنگی با رهبری نمی‌توانیم بدهیم و این اجمال قصه است. برای مثال در رابطه با مفاسد مالی و اداری و ضعف مدیریتی در برخی موارد هست و بازگو می‌شود اما اینها به آنها بی اعتنایی می‌کنند.


حسینی خراسانی بیان کرد: گاهی رهبری از اعتبار خود مایه گذاشته و مردانگی کرده و برای حمایت از دولت از خودگذشتگی نشان داده است. مثال آن بحث افزایش قیمت بنزین بود که نهایتاً مشخص نشد اینها با هم هماهنگ بودند که اعلام کردند یا نه؟ بعد از آشوب‌های خیابانی و نارضایتی‌ها مسئولین گفتند ما هم خبر نداشتیم.