عضو هیئت رئیسه مجلس: طرح استیضاح رئیس جمهور به هیئت رئیسه مجلس ارائه نشده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ احمد نادری نماینده تهران در مجلس هم با اشاره به دیدار مجازی روز گذشته نمایندگان با رهبری انقلاب هم به خبرگزاری برنا گفت: از این به بعد شاهد فاز جدیدی در عملکرد نمایندگان خواهیم بود زیرا رهبری فرمودند “از توهین و دشنام دوری شود که هم ممنوع و هم حرام شرعی است، ایشان برخوردهای احساسی، غیرمنطقی و عاطفی را بسیار نهی کردند و فرمودند که این درگیری میان مجلس و دولت برای افکار عمومی به شدت مضر است و نباید این اختلافات به افکارعمومی منتقل شود.”

به گزارش گروه تحلیل خبر سایت خبری مدآرا،طی روزهای گذشته بسیاری از نمایندگان مجلس یازدهم طی گفت و گوهای فراوانی که با رسانه ها داشتند به طور همزمان اعلام می کردند که مجلس قصد دارد تا با استیضاح رییس جمهور طرح عدم کفایت او را هم به اجرا بگذارد. به طور مثال حجت الاسلام محمدجواد نیک بین نماینده عضو جبهه پایداری کاشمر در مجلس هم در گفت و گوی خود با سایت دیده بان ایران اعلام کرد که قصد دارند روحانی را هم مثل ابولحسن بنی صدر عزل کنند. اظهار نظر عجیبی که واکنش بسیاری از کارشناسان سیاسی امر را به دنبال داشت به طوریکه روز گذشته رسول منتجب نیا نماینده ادوار مجلس در گفت و گو با برنا گفت که این نماینده مگر چند سال دارد که از عزل بنی  صدر و اوضاع و احوال و کارهای بنی صدر باخبر است و حالا منتخب ملت را با او مقایسه می کند؟

اما در این بین گویا سخنان روز گذشته آیت الله خامنه ای به صورت ویدیو کنفرانس، با نمایندگان مجلس یازدهم مسیر حرکت جنجالی نمایندگان را تا حد بسیار زیادی تغییر داد. به طوریکه تنها ساعتی پس از این دیدار بود که موسوی لارگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت: ‏فرامین ‎رهبرمعظم انقلاب در دیدار امروز معظم له بانمایندگان مجلس را نصب العین قرار داده و ازهیچ کوششی برای جلوگیری ازلطمه به امور مهم کشور دریغ نخواهیم کرد. هدف از طرح ‎سوال از رئیس جمهور باامضای ۱۹۳ نماینده هم کشف نارسائیها وپاسخگوکردن دولت برای کاهش مشکلات اقتصادی مردم عزیز است.

احمد نادری نماینده تهران در مجلس هم با اشاره به دیدار مجازی روز گذشته نمایندگان با رهبری انقلاب هم به خبرگزاری برنا گفت: از این به بعد شاهد فاز جدیدی در عملکرد نمایندگان خواهیم بود زیرا رهبری فرمودند “از توهین و دشنام دوری شود که هم ممنوع و هم حرام شرعی است، ایشان برخوردهای احساسی، غیرمنطقی و عاطفی را بسیار نهی کردند و فرمودند که این درگیری میان مجلس و دولت برای افکار عمومی به شدت مضر است و نباید این اختلافات به افکارعمومی منتقل شود.”

با این حال به نظر می رسد که طرح جمع آوری امضا برای سوال از رییس جمهور و یا حتی طرح عدم کفایت حسن روحانی منتفی باشد.

یک عضو هیئت رئیسه مجلس هم در همین رابطه و با اشاره به طرح استیضاح رئیس جمهور به خبرنگار مدآرا گفت: تا کنون چیزی در این خصوص از سوی طراحان به هیئت رئیسه اعلام وصول نشده است.

پیش از این نیک بین نماینده کاشمر در مجلس در گفتگویی از طرح استیضاح رئیس جمهور بر اساس اصل ۸۹ قانون اساسی و ماده ۲۲۹ قانون آیین نامه داخلی ‎مجلس شورای اسلامی از سوی نمایندگان مجلس خبر داده بود.