عطریانفر: صبر کنید دوسال از عمر دولت «رئیسی» بگذرد متوجه خواهید شد که بسیاری از مشکلات اصلاً ربطی به دولت ندارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: آنچه که ما از عملکرد اصلاح طلبان و نوع مدیریت آنها در جامعه شاهد هستیم مورد تایید بوده و خاطرات خوشی هم وجود دارد. الان هم برای اثبات صحبت های بنده، باید صبر کنیم تا دو سال از دولت آقای رئیسی بگذرد و جامعه خواهد فهمید که بسیاری از مشکلات به دولت، ربطی ندارد و می تواند از بیرون به دولت، فشار وارد شود و دولت به عنوان یک چهره پاسخگو همیشه مطرح می شود و مردم مطالباتشان را همیشه از دولت، می خواهند

«محمد عطریانفر»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در همین رابطه اظهار کرد: جریان های سیاسی فراز و فرود دارند ولی مرگ ندارند علتش هم این است که پایگاه جریان های سیاسی، مخاطبی است که مطالباتی را مطرح می کند و همواره جامعه در تمنای این است که کسانی پیدا شوند از چهره ها و نخبگان کشور که در قالب سیاسی بیایند و مطالبات آنها را، محقق کنند.

او افزود: طبعا در این فرایند فراز و فرودهایی وجود دارد که در مقاطعی ممکن است پیوند بین مخاطبین و جامعه سیاسی و احزاب کمرنگ و پررنگ شود که آن هم تابع شرایط آن کشور است. اینکه تصور بر این باشد که کلا اصلاح طلبان بر خاک مذلت نشسته اند خیر اینگونه نیست. مطالبات جامعه سیاسی ایران اصلاح طلبانه است و اگر کسانی بتوانند، این خواسته ها را تحریک کنند همواره جریان اصلاح طلب زنده و پرقدرت می تواند حضور داشته باشد و ایفای نقش کند.

عطریانفر گفت: ما در شرایطی نیستیم که فکر کنیم کاری نکردیم. تجاربی که دولت های اصلاح طلب دنبال کردند توفیق آمیز بوده است. هشت سال دولت آقای خاتمی موفق بوده و بعد یک دوره شکست بود که احمدی نژاد آمد و بعد دولت روحانی مورد حمایت قرار گرفت که دولت اولشان بسیار موفق بود و عدد و رقم آن موجود است. دولت دوم هم به دلیل ناتوانی هایی بود که از خارج دولت، تحمیل شد که عمدتا تحریم و عدم فروش نفت بود که خزانه دولت را خالی کرد، در این رابطه هم تقصیرها را نمی توانیم به گردن دولت بیاندازیم.

او متذکر شد: اندکی از مشکلات ممکن است به عهده دولت باشد اما مشکلاتی بوده که هر دولت دیگری هم سرکار بود چه اصلاح طلب و چه اصولگرا، این مشکلات سر راه ملت ایجاد می شد. آنچه که ما از عملکرد اصلاح طلبان و نوع مدیریت آنها در جامعه شاهد هستیم مورد تایید بوده و خاطرات خوشی هم وجود دارد. الان هم برای اثبات صحبت های بنده، باید صبر کنیم تا دو سال از دولت آقای رئیسی بگذرد و جامعه خواهد فهمید که بسیاری از مشکلات به دولت، ربطی ندارد و می تواند از بیرون به دولت، فشار وارد شود و دولت به عنوان یک چهره پاسخگو همیشه مطرح می شود و مردم مطالباتشان را همیشه از دولت، می خواهند.