علیرضا پناهیان: رئیس‌جمهور به تبلیغاتچی‌ها در خصوص زنان سوژه می‌دهد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، علیرضا پناهیان، از روحانیون نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی، روز جمعه ۲۲ شهریور، در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران از سخنان حسن روحانی در جلسه اخیر هیئت دولت درباره دوقطبی‌سازی جامعه انتقاد کرد.

علیرضا پناهیان، از روحانیون نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی، روز جمعه ۲۲ شهریور، در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران از سخنان حسن روحانی در جلسه اخیر هیئت دولت درباره دوقطبی‌سازی جامعه انتقاد کرد.

علیرضا پناهیان گفت: «عجیب بود که ایشان در یک سخنرانی هم دوقطبی برای انتخابات آینده بسازند و هم از دوقطبی‌سازی انتقاد کنند، هم به تبلیغات‌چی‌ها در خصوص زنان سوژه دهند.»

آقای پناهیان همچنین با بیان این‌که برخی می‌خواهند با دوقطبی‌سازی از انتخابات آتی مجلس «سوء‌استفاده» کنند، اضافه کرد: «خدا لعنت کند کسانی را به دوقطبی‌سازی دامن می‌زنند و همه را متهم و منتسب به یک جناح می‌دانند.»

حسن روحانی، رئیس‌جمهور، در جلسه روز ۲۰ شهریور هیئت دولت با بیان این‌که «اختلاف و دوقطبی راه را برای پیروزی دشمن هموار می‌کند»، افزوده بود: «آحاد و اقشار مختلف مردم، اعم از زنان و کارگران، هر مشکلی که به ذهن‌شان می‌آید و احساس می‌کنند که حقوق‌شان مراعات نمی‌شود، راه اصلی برای کسب حق خودشان انتخابات است.»

آقای روحانی در ادامه گفته بود مردم «باید در انتخابات دیدگاه‌های خود را اعلام کنند و افرادی را انتخاب کنند که حقوق‌شان را سریع‌تر و زودتر به دست‌شان ‌برسانند و غیر از این هیچ راه دیگری وجود ندارد». ‎

علیرضا پناهیان در سخنرانی امروز خود همچنین با بیان این‌که شورای نگهبان باید به‌موقع کارت قرمز به متخلفان نشان بدهد، اضافه کرد: «با کسانی که دیگر کاندیداها را متهم به دیوارکشی می‌کردند چرا نباید برخورد قانونی شود؟»

دو سال پیش، حسن روحانی در یکی از سخنرانی‌های تبلیغاتی خود گفته بود «این‌ها روزی در جلسه‌ای تصمیم گرفته بودند در تهران در پیاده‌روها دیوار بکشند و مردانه زنانه در پیاده‌روها ایجاد کنند».

به‌گفته منتقدان، آقای روحانی پس از موفقیت در انتخابات به بسیاری از شعارهای تبلیغاتی‌اش در حوزه زنان و آزادی بیان عمل نکرد.

«دوقطبی» یکی از اصطلاحاتی است که پس از درگذشت سحر خدایاری، معروف به «دختر آبی»، در رسانه‌های حکومتی به‌معنای تقسیم‌بندی کل جامعه به مخالفان و موافقان نظام مورد استفاده مجدد قرار گرفته است.

سحر خدایاری از هواداران باشگاه استقلال بود که ۱۱ شهریورماه امسال، در اعتراض به تشکیل پرونده قضایی به‌خاطر ورود به ورزشگاه آزادی، مقابل یکی از دادسراهای تهران خودسوزی کرد و سپس در بیمارستان درگذشت.

محمدحسن ابوترابی‌فرد، امام جمعه تهران، نیز امروز در خطبه‌های امروز با بیان این‌که جامعه دوقطبی نمی‌تواند اقتدار خلق کند، گفت «باید همه در کنار هم و در کنار رهبر صالح، شجاع، بصیر و مقتدر بایستیم».

آقای ابوترابی‌فرد همچنین با اشاره تلویحی به موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: «نباید دغدغه امروز زن‌های ما این باشد که در فلان حوزه بیایند یا نیایند.»

منابع: تسنیم، ایلنا، رادیو فردا